İPhone Nasıl Çözülür?

İPhone’unuz donarsa acele Apple Desteği’ne başvurmayın. Bunun yerine bu düzeltmeyi deneyin!

Hepimiz iPhone’larımızın üzerimizde tamamen donduğu ve hiçbir şeyin işe yaramadığı durumlarda bulunduk. Donma şu şekillerde gerçekleşir:

Bu durumun oldukça düzeltilebilir olduğunu bilmiyorsanız panik moduna geçmek kolaydır. İPhone’unuz donmuşsa ve denediğiniz hiçbir şey çalışmıyorsa, Sert Sıfırlama olarak da bilinen iPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlamanız gerekir.

İPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlama

İPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorla, iPhone’unuzdaki düğmelerin kullanılmasını gerektirir, bu nedenle iPhone’unuz tamamen donmuş olsa ve dokunmatik ekran dahil hiçbir şey çalışmıyorsa bile çalışacaktır.

İPhone 8 ve Sonraki Modelleri Yeniden Başlatmaya Zorla

İPhone 8, 8 Plus, X ve üzeri için, ana sayfa düğmesi olmadığından yeniden başlatmaya zorlama öncekilerden farklıdır (iPhone 8/8 Plus hariç).

Bu iPhone’lar için, sesi artırma düğmesine basıp hemen bırakın, ardından ses kısma düğmesine basıp hemen bırakın ve ardından Güç / Uyandırma-Uyku düğmesini basılı tutun . Güç düğmesine basmaya devam edin. Ekranınızda ‘Kapatmak için Kaydırın’ mesajı görünse bile, bunu dikkate almayın ve Güç düğmesine basmaya devam edin.

İşlem 6-8 saniye sürebilir. Apple logosu ekranınızda göründüğünde güç düğmesini bırakın. Bu işlemin hızlı bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Ve Güç düğmesine bastığınızda, herhangi bir ses düğmesini basılı tutmanız gerekmez. Ses düğmelerine yalnızca bir kez basılmalı ve ardından hızla serbest bırakılmalıdır.

İPhone 7 ve 7 Plus’ı Yeniden Başlatmaya Zorla

iPhone 7 ve 7 Plus, öncekilerden farklı olarak Güç / Uyku-Uyandırma düğmesi ve Ana Ekran düğmesi yerine Sesi Azaltma düğmesi kullanılarak zorla yeniden başlatılabilir. Yeniden başlatmaya zorlamak için, Güç düğmesi ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda basılı tutun. Apple Logosu ekranınızda görünene kadar her iki düğmeye de basmaya devam edin. Göründüğünde düğmeleri bırakın.

İPhone 6S’yi ve Önceki Modelleri Yeniden Başlatmaya Zorla

İPhone 6S, 6, SE veya daha eski bir model kullanıyorsanız, Güç / Uyku-Uyandırma düğmesini ve Ana Ekran düğmesini aynı anda basılı tutarak yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Ekranda Apple logosu göründükten ve telefon yeniden başlatılmaya başladıktan sonra bunları bırakın.

Sonuç

Yeniden Başlatmaya Zorla, çoğu durumda iPhone’unuzu çözer ve yeniden başlatmaya zorlama telefonunuzu yeniledikten sonra telefonunuz sorunsuz şekilde çalışır. Ancak telefonunuz sıkıştığında veya donuyorsa, buna neden olan sorunu tespit etmeye çalışın; soruna bir uygulama neden olabilir veya yazılımınızın güncellenmesi veya iPhone’unuzda yer açmanız gerekebilir. Bu arada, kendinizi tekrar bu durumda bulursanız sizi kurtarmak için her zaman Güç Yeniden Başlatma’ya sahip olacaksınız.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir