Xbox 360 Denetleyicisi Nasıl Bağlanır ve Eşitlenir

Xbox 360 denetleyicinizi konsolunuza bağlamakta zorlanıyor musunuz? Endişelenme, senin için rehberimiz var.

Piyasaya sürülmesinden yıllar sonra bile Xbox 360, oyunculara sayısız saatlerce eğlence sunmaya devam edebilir. Ancak uzun zaman olduysa, Xbox 360 denetleyicinizi konsolunuzla eşitlerken yardıma ihtiyacınız olabilir.

Xbox 360 denetleyicinizi hem kablolu hem de kablosuz olarak eşitlemeyi veya kurmayı seçebilirsiniz ve her seçeneğin denetleyicinizi Xbox’ınızla eşitlemek için ayrı bir yöntemi vardır.

Xbox 360 Denetleyicinizi Konsolunuzla Kablosuz Olarak Eşitleyin

Xbox 360 oyun kumandanızı kablosuz olarak kullanmak, kablo ihtiyacını ortadan kaldırır ve oyun kumandanızı bir Xbox 360 konsoluna kurmanın en uygun yoludur.

Xbox 360 oyun kumandanızı kablosuz olarak kurmak için şunları yapmanız yeterlidir:

 1. Açmak için Xbox 360 Konsolunuzdaki Güç düğmesine basın .
 2. Xbox 360 denetleyicinizin ortasındaki Kılavuz düğmesine veya Xbox logosuna benzeyen düğmeye basın ve düğmenin kenarlarında yeşil bir ışık yanıp sönmeye başlamalıdır.
 3. Şimdi Xbox 360 konsolunuzdaki Bağlan düğmesine basıp bırakın, Güç düğmesinin etrafındaki ışıklar yanıp sönmeye başlayacaktır.
  • Orijinal Xbox 360 için Bağlan düğmesi, Bellek Kartı Yuvalarının sağındadır .
  • Xbox 360 E ve Xbox 360 S’de Bağlan düğmesi, Denetleyici Bağlantı Noktalarının yanında bulunur .
 4. Güç düğmesinin ışıkları yanıp sönerken Xbox 360 Kumandanızın arkasındaki Eşitle düğmesine basın. Kılavuz düğmesi, konsolunuzla tamamen senkronize olana ve tek bir sabit ışık gösterene kadar yanıp sönmelidir .
  • Orijinal Xbox 360 ve Xbox 360 S için, konsolun Güç düğmesinin etrafındaki halkanın dört bölümünden birinde tek bir sabit ışık görünecektir .
  • Xbox 360 E konsolları için konsolun önündeki sabit yeşil ışık, eşitlenmiş bir denetleyiciyi belirtir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top