Dinamik Ada Afişi Yerine iPhone 14 Pro’da Gelen Aramalar İçin Tam Ekran Nasıl Alınır

Aramaları küçük bir başlıkta almaktan hoşlanmıyorsanız, bunun yerine tam ekran aramaları tercih edin.

İnsanlar Apple’ın bu yıl çentiği değiştirmek için ekrandaki hap şeklindeki kesmeyi getirmesini bekliyordu. Ve yeterince iyi ki, iPhone 14 Pro ve Pro Max, çoğu kullanıcıyla devam eden bir aşk-nefret ilişkisi olan çentiklere sahip değil. Ancak Apple, kendisinden bekleneni tam olarak yapmadı.

Apple, bunu bir adım öteye taşıyarak, donanımı ve yazılımı entegre etti ve Dynamic Island bu şekilde ortaya çıktı. Dynamic Island fonksiyonu ile hap, saatin ihtiyacına göre farklı bir şekle dönüşüyor. Hap, telefonunuzu sessize aldığınızda, AirPod’ları bağladığınızda veya Face ID’yi kullandığınızda olduğu gibi farklı eylemlere karşılık gelecek şekilde canlandırıyor.

Ada ayrıca herhangi bir çağrı aldığınızda bir afişe dönüşür. Ve aramaları Tam Ekranda almamayı tercih eden kişiler bunu sorunlu bulmayacaktır. Ancak, tam ekran aramaları tercih ederseniz ve afişlere biraz daha az erişilebilir bulursanız, dinamik ada animasyonu sizi erteler. Neyse ki, kapatmak ve tam ekran geri arama yapmak kolaydır.

iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve ‘Telefon’ seçeneğine gidin.

Ardından, ‘Gelen Aramalar’ kutucuğuna dokunun.

Son olarak, seçmek için ‘Tam Ekran’ seçeneğine dokunun.

Ve işte! iPhone’unuzda bir arama geldiğinde, iPhone’unuzun kilitli veya kilidi açık olmasına bakılmaksızın arama tam ekranı kaplayacaktır. Dinamik ada ile, hap alanı da devam eden bir çağrıyı gösterecek şekilde değişir. İstediğiniz zaman aramaya geri dönmek için buna dokunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir