DÜZELTME: Bluetooth ses denetimi, 1803 ve 1809 güncellemesinden sonra Windows 10'da çalışmıyor

Windows 10 sürüm 1803 güncellemesi, Nisan 2018'de piyasaya sürüldüğünde birçok kullanıcı için Bluetooth ses kontrollerini kırdı. Microsoft'un sorunu sonraki güncellemelerde çözeceğini umuyorduk, ancak çözmedi. Bir sonraki büyük sürüm olan 1809 sürümü bile sorunu çözmeyi umursamadı. Neyse ki, bluetoothgoodies.com'daki insanlar, Microsoft sorunu çözene kadar Windows 10'daki Bluetooth ses denetleyicisi sorunu için akıllıca bir çözüm bulmayı başardılar. […]

Windows 10 sürüm 1803 güncellemesi, Nisan 2018'de piyasaya sürüldüğünde birçok kullanıcı için Bluetooth ses kontrollerini kırdı. Microsoft'un sorunu sonraki güncellemelerde çözeceğini umuyorduk, ancak çözmedi. Bir sonraki büyük sürüm olan 1809 sürümü bile sorunu çözmeyi umursamadı.

Neyse ki, bluetoothgoodies.com'daki insanlar, Microsoft sorunu çözene kadar Windows 10'daki Bluetooth ses denetleyicisi sorunu için akıllıca bir çözüm bulmayı başardılar. Bu adamların yaptığı şey, bilgisayardaki ses seviyesini kontrol etmenize ve ardından sürücünün sesi içinden yönlendirmesine izin veren "Bluetooth Tweaker" adlı bir program oluşturmaktı. Windows 10'un sahip olduğu sorunu çözmez, ancak Microsoft sorunu çözene kadar harika bir geçici çözümdür.

Bluetooth Tweaker şu anda beta sürümündedir ve Windows 10 sürüm 1803 ve üzeri sürümler için ücretsiz yazılım olarak indirilebilir. Ses denetleyicisiyle ilgili aşağıdaki iki sorunu düzeltir.

Bluetooth Tweaker'ı indirin

Windows 10'da Bluetooth Ses Kontrolü Nasıl Onarılır

  1. Bluetooth Tweaker programını yukarıdaki indirme bağlantısından indirin ve kurun.
  2. Bluetooth Tweaker'ı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  3. Bluetooth Tweaker'ı Başlat menüsünden başlatın, ardından sol panelden Bluetooth cihazınızın adına tıklayın.
  4. "Windows'u bu aygıtın donanım ses denetimini kullanmamaya zorla" onay kutusunu işaretleyin ve Uygula düğmesine basın.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ses kaydırıcısı şimdi Bluetooth cihazınız için iyi çalışmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top