Bu EQ Trick ile iPhone Hoparlörlerinizi 3 Kat Daha Yüksek Yapma

Hiç iPhone’unuzda yüksek sesle müzik çalmak istediniz ancak hoparlör sizi hayal kırıklığına uğratıyor mu? Hepimiz bir noktada bunu yaşadık. Peki ya size iPhone hoparlörlerinizi 3 kat daha yüksek sesle yaptığınızı söylesek? Bu, çoğu kullanıcının farkında olmadığı çok basit bir numaradır ve bunun için iPhone’unuzdaki EQ (Ekolayzer) ayarlarına erişmeniz yeterlidir. Apple şu anda kendiniz bir tane […]

Hiç iPhone’unuzda yüksek sesle müzik çalmak istediniz ancak hoparlör sizi hayal kırıklığına uğratıyor mu? Hepimiz bir noktada bunu yaşadık. Peki ya size iPhone hoparlörlerinizi 3 kat daha yüksek sesle yaptığınızı söylesek?

Bu, çoğu kullanıcının farkında olmadığı çok basit bir numaradır ve bunun için iPhone’unuzdaki EQ (Ekolayzer) ayarlarına erişmeniz yeterlidir. Apple şu anda kendiniz bir tane oluşturmanıza izin vermiyor, ancak önceden ayarlanmış ayarlar listesinden bir tane seçebilirsiniz. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok seçenek varken, hangisini seçeceğinizi nasıl bileceksiniz?

Ekolayzer ayarındaki ‘Gece Geç Saat’ seçeneği, hoparlör sesini en çok artırır. Ayrıca, aradığınız sadece ses yüksekliği değilse, diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.

‘Geç Gece’ EQ ayarına geçmek için, iPhone ana ekranındaki ‘Ayarlar’ simgesine dokunun.

Ardından, aşağı kaydırın ve listeden “Müzik” uygulamasını seçin.

Şimdi, ‘Oynatma’ bölümünün altındaki ‘EQ’ ayarına dikkat edin. Ayarı bulduktan sonra, çeşitli seçenekleri keşfetmek için üzerine dokunun.

Ekranda gördüğünüz seçenekler listesinde “Geç Gece” yi bulun ve seçmek için ona dokunun. ‘Gece Geç’i seçtikten sonra, sağ ucunda mavi bir tik belirecektir.

Artık şarkıları daha önce hiç olmadığı gibi çalmak için ayarları kapatabilir ve ‘Müzik’ uygulamasını açabilirsiniz. İPhone’unuz, küçük toplantılarda daha az gürültülü müzik çalmak için harici bir hoparlörü bile değiştirebilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top