Bir Toplantı Ayarlamak için Skype Meet Nasıl Kullanılır

Skype, ‘Şimdi Toplantı Yap’ adlı yeni bir özellik ile hem Skype hem de skype dışı kullanıcılarla görüntülü toplantılar başlatmak için harika bir yeni yol sunuyor. Zoom toplantılarında olduğu gibi Skype uygulamasını indirmeden bile çalışır. Skype’ta Meet Now, bir kullanıcının yalnızca bir davet bağlantısıyla birini toplantıya kolayca davet etmesine izin vererek görüntülü toplantıları zahmetsiz hale getirir. […]

Skype, ‘Şimdi Toplantı Yap’ adlı yeni bir özellik ile hem Skype hem de skype dışı kullanıcılarla görüntülü toplantılar başlatmak için harika bir yeni yol sunuyor. Zoom toplantılarında olduğu gibi Skype uygulamasını indirmeden bile çalışır.

Skype’ta Meet Now, bir kullanıcının yalnızca bir davet bağlantısıyla birini toplantıya kolayca davet etmesine izin vererek görüntülü toplantıları zahmetsiz hale getirir. Davet bağlantısı aracılığıyla herhangi bir kişi bir Skype toplantısına katılabilir. Skype hesabı veya uygulaması artık Skype’ta görüntülü sohbet için bir gereklilik değildir.

Şimdi Toplantıyı Kullanarak Skype’ta bir Toplantı Ayarlayın

Skype’ın Masaüstü, Web veya Mobil uygulamasından bir Skype Toplantısı oluşturabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Skype uygulamasını açın veya bir web tarayıcısında web.skype.com bağlantısına gidin ve Microsoft Hesabınızla oturum açın.

Ardından, Skype panosunun sol panelinde, bir Skype Toplantısı oluşturmak için ‘Son Sohbetler’ listesinin üstündeki ‘Şimdi Toplantı Yap’ düğmesini tıklayın.

💡Skype uygulamanızda ‘Şimdi Toplantı Yap ‘ düğmesi görünmüyorsa uygulamanın en son sürümünün (8.56.0.102 veya üzeri) yüklü olduğundan emin olun ve ayrıca Windows 10’u en son sürüme güncelleyin. Windows güncellemelerini PC’nizden Ayarlar »’Güncelleme ve güvenlik’» ‘Güncellemeleri kontrol et’ seçeneğinden kontrol edebilirsiniz.

‘Şimdi Toplantı Yap’ı ilk kez kullanıyorsanız, Skype’ta Şimdi Toplantı Yap’ın basit özelliklerini açıklayan bir açılır kutu göreceksiniz, devam etmek için’ Devam Et ‘düğmesine tıklayın.

Skype şimdi bir toplantı oluşturacak ve ekranın sol tarafında size toplantı için davet bağlantısını gösterecektir.

Panonuza kopyalamak ve toplantıya davet etmek istediğiniz kişilerle paylaşmak için sol taraftaki ‘join.skype.com/…’ ile başlayan davet bağlantısını tıklayın.

Davet bağlantısını Skype kişilerinizle veya posta yoluyla herhangi biriyle paylaşmak için ‘Daveti paylaş’ düğmesini de kullanabilirsiniz.

Skype toplantısı oluşturduğunuzda ‘Arka planımı bulanıklaştır’ özelliği varsayılan olarak etkindir. Video akışınızın altındaki geçiş anahtarından devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Ayrıca, toplantıya katılmadan önce Videonuzu ve Mikrofonunuzu kapatabilirsiniz. Videoyu devre dışı bırakmak için Video anahtarına ve mikrofonu devre dışı bırakmak için Mic anahtarına tıklayın. Herkes katıldıktan sonra hem Videoyu hem de Mikrofonu tekrar açabileceksiniz.

Her şey ayarlandığında, toplantı başlangıç ​​ekranının sol tarafındaki ‘Aramayı başlat’ düğmesine tıklayın.

Görüşmeye katılan herkesin video veya profil resimleriyle birlikte ‘Şimdi Buluşalım’ ekranı gösterilecektir.

Sohbet edebilir, dosya paylaşabilir, emoji tepkileri gönderebilir ve hatta toplantıyı olduğu gibi kaydedebilirsiniz.

Skype Toplantısına Nasıl Katılırım

Bir Skype Toplantısı daveti bağlantısı aldıysanız, bir web tarayıcısında açmak için üzerine tıklayın. Ardından, bilgisayarınızda Skype uygulaması yüklediyseniz, Skype uygulamasında toplantı daveti bağlantısını başlatmak için web tarayıcısı ekranında bir açılır pencere görürsünüz. Bunu yapmak istiyorsanız ‘Aç’ düğmesini tıklayın veya İptal’e basın.

Skype uygulamasında açarsanız ve uygulamada Skype hesabınızla oturum açtıysanız, sol tarafta bir ‘Çağrıya Katıl’ düğmesiyle aşağıdaki ekranı görürsünüz. Toplantıya girmek için üzerine tıklayın.

Görüşmeye katılmadan önce, toplantıya katıldıktan hemen sonra görünmek veya duyulmak istemiyorsanız Video ve Mikrofonu kapatmayı da seçebilirsiniz.

Toplantıyı Skype uygulamasında açmazsanız ve Skype Web uygulamasında oturum açmadıysanız, Skype hesabıyla oturum açmaya gerek kalmadan toplantıya misafir olarak katılmayı da seçebilirsiniz.

Skype hesabı olmadan bir toplantıya katılmak için ‘Misafir olarak katıl’ düğmesine tıklayın.

Sonraki ekranda adınızı girin ve toplantıya girmek için ‘Katıl’ düğmesine tıklayın.

Skype daha sonra görüşmeye katılmak için size son bir onay gösterecektir. Misafir hesapları için Video ve Mikrofon varsayılan olarak kapalıdır, toplantıya katılmadan önce seçeneklerden birini etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Hazır olduğunuzda, toplantıya girmek için son bir kez ‘Katıl’ düğmesine tıklayın.

Tarayıcınızın Skype Web uygulamasında Kamera ve Mikrofonu kullanma izni yoksa, cihazlardan birine erişime izin vermek için adres çubuğunun altında bir açılır pencere görürsünüz. Videonuzu ve sesinizi Skype toplantısında paylaşabilmek için ‘İzin Ver’ düğmesine tıkladığınızdan emin olun.

Sonuç

Skype’ta Meet Now, bir toplantıya katılmak için bir hesap ve Skype uygulamasının gerekli olmadığından emin olarak görüntülü toplantıları zahmetsiz hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu, Skype’ın akıllı telefonlar bile olmadan çok önce pazardaki varlığına rağmen daha fazla kullanıcıyı platforma çeken Zoom’un en büyük özelliklerinden biriydi.

Ayrıca Skype’ta ‘Şimdi Toplantı Yap’ı Zoom’dan çok daha kolay bulduk. Gerçekten de Zoom’a harika bir alternatif. Ayrıca, çevrimiçi toplantılarınızda oom Bombardımanı benzeri bir senaryoyu önlemenin yollarını arıyorsanız, ‘Şimdi Toplantı Yap’a bir şans vermelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top