Webex Toplantısında Özel Sohbet Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Cisco Webex, bir toplantı düzenlemenize, dosya paylaşmanıza ve çevrimiçi derslere katılmanıza olanak tanıyan bir video konferans aracıdır. Kullanıcıların birbirleriyle gerçek zamanlı ses ve görüntü yoluyla iletişim kurmaları için bir platform sağlar. Ayrıca, sohbetler aracılığıyla katılımcılar ve ev sahipleri arasında sohbetlere izin verir. Genellikle öğrenciler, aralarında özel mesajlar gönderip alarak bu ayrıcalığı kötüye kullanırlar. Eğitmen veya […]

Cisco Webex, bir toplantı düzenlemenize, dosya paylaşmanıza ve çevrimiçi derslere katılmanıza olanak tanıyan bir video konferans aracıdır. Kullanıcıların birbirleriyle gerçek zamanlı ses ve görüntü yoluyla iletişim kurmaları için bir platform sağlar. Ayrıca, sohbetler aracılığıyla katılımcılar ve ev sahipleri arasında sohbetlere izin verir.

Genellikle öğrenciler, aralarında özel mesajlar gönderip alarak bu ayrıcalığı kötüye kullanırlar. Eğitmen veya ev sahibi, yalnızca kendilerine doğrudan gönderilen mesajları görebildikleri için sınıflarında devam eden tartışmalar hakkında bilgisizdir. Okul hizmetlerinin bu şekilde uygunsuz bir şekilde kullanılmasını kimse istemez.

Neyse ki, kullanıcıların bir Webex toplantısında özel mesaj gönderip almasını engelleyerek bu konuşmaları sınırlayabilirsiniz.

Devam eden bir WebEx toplantısında (toplantı sahibi olduğunuz yerde), üst menü çubuğundan ‘Katılımcı’ seçeneğine tıklayın. Ardından mevcut seçeneklerden ‘Ayrıcalıkları Ata…’ öğesini seçin.

Bir ‘Katılımcı ayrıcalıkları’ kutusu görünecektir. Oradan, ‘İletişim’ sekmesinin seçildiğinden emin olun ve ardından ‘Katılımcılar sohbet edebilir: Özel olarak’ bölümünün altında, ‘Diğer Katılımcılar’ kutusunun işaretini kaldırın ve kutunun sol alt köşesindeki ‘Tamam’ düğmesine basın.

Bu, diğer katılımcılar arasındaki tüm özel iletişimi sınırlandıracak ve katılımcıların yalnızca toplantı sahibi veya sunum yapan kişi ile sohbet etmesine izin verecektir.

Özel bir sohbet özelliğini öğrencilerden tamamen kaldırmak, eğitmenler için son çare olmalıdır. Ayrıca, bir ödevle ilgili düşüncelerini paylaşan öğrenciler arasında yararlı konuşmaları da engelleyebilir. Bir cezadan çok kolaylıkla rahatsızlık yaratabilir. Genellikle öğrencilerin, kısıtlamalara rağmen iletişim kurabilecekleri alternatif uygulamaları vardır. Daha büyük soru, konuşmaların okul tarafından yönetilen sistem içinde mi yoksa dışında mı olmasını istediğinizdir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top