iMessage ‘Teslim Edildi’ Söylemiyor mu? İşte Nedeni

Geleneksel mesajlaşmadan iMessage gibi anlık mesajlaşma servislerine geçmenin avantajlarından biri belirsizliklere veda etmektir. Birisi size cevap vermiyorsa, mesajınızın kaybolması olabilir mi diye merak etmenize gerek yok. Ve mesajlarınızı almadığınız konusunda size yalan söyleyemezler.

iMessage, mesajınızın ne zaman teslim edildiğini ve ayrıca okunduğunu söyler (kişinin okundu bilgisi kapatılmamışsa). Yani, daha fazla tahmin işi yok. Ancak elbette bu, hala merak edilmeyen durumlar olmadığı anlamına gelmez. Mesajınızın “teslim edildi” dememesi gibi.

Son mesajda ‘teslim edildi’ etiketi yok.

İnsan, bunun tam olarak ne anlama geldiğini merak etmeye bırakılır. Sorun senin mi yoksa onların mı? Ya da belki, düşünülemez olan oldu ve onlar seni engelledi. O spiralden aşağı inmek kolaydır, ancak neyin yardımcı olabileceğini tam olarak bilmek. Öyleyse, bunu yapalım ve tam olarak ne anlama geldiğini öğrenelim.

‘Teslim Edildi’nin Olmaması Ne Anlama Geliyor?

İMessage mesajla birlikte ‘Teslim Edildi’ ifadesini göstermediğinde, sorun kesinlikle sizin tarafınızda değildir. Mesaj sizin tarafınızdan gönderilemediğinde, bunun yerine “mesaj gönderilemedi” hatası gösterir.

Yani bu, sorunun kesinlikle kendi sonlarında olduğu anlamına gelir. En olası neden, telefonlarının herhangi bir nedenle kapalı olması veya aktif bir internet bağlantısına erişimlerinin olmamasıdır. Telefonları DND üzerindeyse, iMessage yine de ‘Teslim Edildi’ diyecektir.

İMessage’ın ‘Teslim Edildi’ demediği başka bir örnek, gönderenin sizi engellediği zamandır. Şimdi, insanlar genellikle bir gün kalkıp diğer insanları engellemeye karar vermezler. Öyleyse, sizi engellemeleri için bir neden yoksa – yakın geçmişte kavga ya da tartışma yoksa – bunun eski olduğunu varsaymak güvenlidir. Ancak hala şüpheleriniz varsa, buraya gidip bloke olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

İMessage’larınızın teslim edilmediği başka bir örnek var. Diğer kişi bir iPhone’dan başka bir cihaza geçtiğinde, bir Android deyin, ancak numarasını Apple’ın iMessage sunucularından silmeyin.

Sorun kapalı bir telefonsa veya internet bağlantısı yoksa, telefon açılır açılmaz veya internete bağlanır bağlanmaz mesaj iletilecektir. Ancak sizi engellediler veya iPhone’dan geçiş yaptılarsa, mesaj birkaç saat veya gün sonra bile teslim edildi yazmaz. Bu durumda, onları aramayı deneyin, tam olarak ne olduğunu anlarsınız.

Check Also

Süreklilik Kameralı Mac’te iPhone Web Kamerası Olarak Nasıl Kullanılır

Görüntülü toplantılarda en iyi şekilde görünmek istiyorsunuz ama Mac’inizdeki web kamerası berbat mı? Artık iPhone’unuzu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.