WatchOS 10 ile Apple Watch’ta Saat Yüzünü Değiştirme

WatchOS 10 sahneye çıktı ve tahmin edin ne oldu? Apple Watch oyununu alt üst etti. Başlangıçta çok fazla kafa karışıklığına neden olacak birçok ayarlama yapacaksınız. Herkes WatchOS 10 ile Apple Watch’a Widget Ekleme veya Kaldırma ve eski Kontrol Merkezimizin yerini aldığından bahsediyor.

Şimdi, Kontrol Merkezine gitmek için ekranı yukarı kaydırırsanız, widget’lar açılır. Ya Kontrol Merkezi? Yan düğmeye küçük bir gezi yapıldı.

WatchOS 10 ile Apple Watch’ta Kontrol Merkezi Nasıl Açılır

Ama sıkı durun çünkü başka bir büyük değişiklik içindesiniz. Artık Saat Yüzünü değiştirmek için sola veya sağa kaydıramazsınız. Evet, doğru duydunuz; o günler tarih oldu! Kontrol Merkezindeki değişiklik hoş karşılansa da, bundan emin değilim. Hiçbir amaca hizmet etmiyor gibi görünüyor. Ama yine de buradayız. WatchOS 10’da Watch Face’inizi nasıl değiştirirsiniz?

Zaman makinenize atlar ve geçmişe yolculuk yaparsınız. Evet. Saat Yüzünü değiştirme özelliği, ‘uzun basma ve kaydırma/kaydırma’ mekanizmasına geri döndürüldü.

Saat Yüzünü Değiştirme

Apple Watch’u uyandırın (uyandırılması gerekiyorsa) ve mevcut Watch Face’e uzun basın.

Düzenleme ekranı açılacaktır. Saat Yüzleri arasında geçiş yapmak için sola veya sağa kaydırın veya Digital Crown’u yukarı (sağa taşımak için) ve aşağı (sola taşımak için) kaydırın.

Ardından, istediğiniz yüzü bulduğunuzda, ona geri dönmek için dokunun; yeni Watch Face, Apple Watch ekranlarınızı süsleyecektir.

Not: Bu işlevsellik, watchOS 10 geliştirici beta 1’de test edilmiştir. Şimdi, değişikliğin kasıtlı mı yoksa yalnızca bir hata mı olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz, çünkü bunların ilk betalarda bolca olması beklenebilir. Umarım ikincisidir; birincisi, Apple web sitesinde hiçbir yerde değişiklikten söz edilmiyor ve ikincisi, görünürde bir amaca hizmet etmiyor (bence). Uçtan uca kaydırma işlevi başka bir özelliğe tahsis edilmiş gibi değil.

Birkaç kaydırma ötedeki bir Saat Yüzüne ulaşmanız gerektiğinde kaydırma/kaydırma yöntemi daha hızlı olsa da, uçtan uca işlevsellik bozulmadan bırakılabilirdi. İkisinin tandemi, watchOS 9’da mükemmel bir kombinasyondu.

İster bir bug, ister kasıtlı bir değişiklik olsun, işin aslı şu ki, işler şimdilik böyle. Daha sezgisel uçtan uca kaydırmaya veda edildi ve Saat Yüzünüzü değiştirmek ve uçtan uca anlamsızca kaydırmaya çalışmayı bırakmak için şimdi gereken ekstra adıma uyum sağlamalısınız.

İlginizi Çekebilir!

What's New in Health App on iOS 17 and watchOS 10

iOS 17 ve watchOS 10’daki Sağlık Uygulamasındaki Yenilikler

iPhone'unuzu ve Apple Watch'unuzu güncelledikten sonra ruh hali takibi ve ekran mesafesi gibi özelliklerin keyfini çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir