Google Meet’te Özel Olarak Sohbet Edebilir misiniz?

Google’ın video konferans uygulaması Meet, bu yıl katlanarak büyüyen bir kullanıcı tabanı kazanıyor. Daha önce yalnızca G Suite kullanıcıları için mevcuttu, daha ziyade bu salgın sırasında birçok kişinin bağlantı kurmasına yardımcı oldu. Öğrencilerin uygulamayı kullanma kolaylığı nedeniyle çevrimiçi dersler vermek özellikle okullar ve öğretmenler arasında popülerdir. Arayüzde kafa karıştırıcı olabilecek zil ve ıslık yoktur. Ve […]

Google’ın video konferans uygulaması Meet, bu yıl katlanarak büyüyen bir kullanıcı tabanı kazanıyor. Daha önce yalnızca G Suite kullanıcıları için mevcuttu, daha ziyade bu salgın sırasında birçok kişinin bağlantı kurmasına yardımcı oldu.

Öğrencilerin uygulamayı kullanma kolaylığı nedeniyle çevrimiçi dersler vermek özellikle okullar ve öğretmenler arasında popülerdir. Arayüzde kafa karıştırıcı olabilecek zil ve ıslık yoktur. Ve kullanıcıların bir uygulamayı ayrı olarak indirmesine bile gerek yok. Okullarda popüler olmasına şaşmamalı.

Ancak bu basitliğin bazen sorunlu hale gelebilecek birkaç yönü vardır. Bir toplantıda sohbet etmek istediğinizde olduğu gibi. Google Meet’in diğer tüm bileşenleri gibi toplantı sohbeti çok basittir. Ancak bu basitlik aynı zamanda birkaç şeyin eksik olduğu anlamına da gelir. Toplantı sohbetini önceden bir yana bırakarak toplantıdan sonra görüntüleme seçeneği yoktur (planlanmış toplantılar için).

Ancak en büyük hayal kırıklıklarından biri özel sohbetin olmamasıdır. Yine de, birçok insan belki de kaçırdıklarını merak ediyor? Ancak hayır, bir Google Meet toplantısında özel olarak sohbet etmenin bir yolu yoktur. Öğretmen, Eğitim için G Suite hesabı için devre dışı bırakmadığı sürece sohbet tüm toplantı katılımcıları tarafından kullanılabilir. Ve sohbette gönderdiğiniz tüm mesajlar, toplantı devam ettiği sürece tüm toplantı katılımcıları tarafından görülebilir.

Toplantı biter bitmez sohbet sonsuza dek kaybolur. Sohbet, yalnızca toplantıyı kaydediyorsanız toplantıdan sonra kullanılabilir olacaktır.

Sohbet, tek bir etkinlikteki katılımcılara görünmeyecektir: eğer bu mesajları gönderirken toplantıda mevcut değillerse. Bu nedenle, belirli bir mesajı gönderdiğinizde toplantıda A kişisi yoksa, onu göremez. Ancak, toplantıya katıldıktan sonra gönderdiğiniz tüm mesajlar onlar tarafından görülebilir.

Toplantıda bir mesaj göndermek için ekranın sağ üst köşesine gidin ve ‘Sohbet’ simgesine tıklayın.

Sohbet paneli sağda görünecektir. Bu panel aynı zamanda eksiksiz toplantı sohbetini de barındırır. Alttaki oluştur kutusuna bir mesaj yazın ve ‘Gönder’ düğmesine basın. Toplantıdaki tüm katılımcılar mesajı anında görebilir.

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top