İPhone'da Video Nasıl Hızlandırılır

İPhone’unuzu kullanarak videodaki işleri hızlandırın.

Herkes iPhone’da video çekerken işleri nasıl yavaşlatacağını bilir. Özel Ağır Çekim kamera modu sayesinde, ağır çekimde video çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Peki ya işleri hızlandırmak istediğinizde?

İPhone’unuz bunu sizin için de yapabilir. Ağır çekimden farklı olarak, bir videoyu çekerken hızlandırma gerçekleşmez. Önceden çekilmiş bir videoyu hızlandırabilirsiniz. Şimdi dikkate alınması gereken iki faktör var – ister normal bir videoyu ister ağır çekim bir videoyu hızlandırmak isteyin. Her iki durumda da bunu nasıl yapacağımızı görelim.

Normal Bir Videoyu Hızlandırma

Normal bir videoyu hızlandırmak için Apple’ın ücretsiz video düzenleme yazılımı olan iMovie’ye ihtiyacınız var. Şimdi varsayılan olarak yeni cihazlara indirilmiş olarak gelir, ancak sahip değilseniz, App Store’dan indirin.

İMovie’yi açın ve ‘Proje Oluştur’a dokunun.

Açılan açılır pencereden “Film” i seçin.

Hızlandırmak istediğiniz videoyu bulun ve seçin. Ardından, ekranın altındaki “Film Oluştur” a dokunun.

Düzenleme ekranı açılacaktır. Düzenleme seçeneklerini görmek için video zaman çizelgesine dokunun.

Video zaman çizelgesi sarıyla vurgulanacak ve düzenleme araçları ekranın altında görünecektir. Oynatma hızı kontrollerini açmak için saat gibi görünen ‘Hız’ düğmesine dokunun.

Hız kontrollerindeki ilk araç, bir filmi hızlandırmak veya yavaşlatmak için kullanabileceğiniz bir kaydırıcıdır. iMovie videonuzu hızının iki katına kadar hızlandırabilir. Başlangıçta kaydırıcı, normal hızı belirtmek için sağda ‘1x’ değerini gösterecektir. Kaydırıcıyı hızlandırmak istediğiniz değere sağa doğru sürükleyin.

Video “2x” e kadar hızlandırılabilir.

Kaydetmeden önce oynatma hızını ayarlamak üzere sonuçları görmek için oynat düğmesine dokunun. Çalışmanız tamamlandığında kaydetmek için sol üst köşedeki ‘Bitti’ye dokunun.

Bu videoyu iMovie’den film rulonuza kaydedebilir veya doğrudan başka bir uygulamayla paylaşabilirsiniz.

Ağır Çekim Videoyu Hızlandırma

Bir ağır çekim videoyu doğrudan iPhone’unuzun Fotoğraflar uygulamasından hızlandırabilirsiniz. Ağır çekim bir videoyu hızlandırdığınızda, normal hızına geri döner.

Fotoğraflar uygulamasını açın ve ‘Albümler’e dokunun.

Ardından, iPhone’unuzdaki tüm ağır çekim videoları açmak için “Ağır Çekim” e gidin.

Hızlandırmak istediğiniz Ağır çekim videoyu açın ve ekranın sağ üst köşesindeki ‘Düzenle’ye dokunun.

Ekranın altında, bir dizi dikey çizgi ile temsil edilen videonun zaman çizelgesini göreceksiniz. Sık aralıklı çizgiler normal videoyu belirtirken, birbirinden çok uzak olanlar videonun ağır çekimdeki bölümünü gösterir.

Videonun ağır çekim bölümünde her iki ucunda da biraz büyük çizgiler var. Videoyu hızlandırmak için parmağınızı sol çizgiye koyun ve sonuna kadar sağ çizgiye sürükleyin.

Ağır çekim bölümü kaybolacak ve boşluk videonun geri kalanıyla aynı olacaktır.

Kaydetmeden önce hızlandırılmış videoyu görmek için ‘Oynat’ düğmesine dokunun. Ardından kaydetmek için ‘Bitti’ye dokunun.

Videonun artık ağır çekimde olmasını istemiyor veya işleri eğlence için hızlandırmak istiyor olsanız da, bunun için herhangi bir süslü ekipmana veya yazılıma ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey iPhone’unuz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir