iPhone Ekranı Gri Tonlamaya döndü, renk göstermiyor mu? İşte bir düzeltme

İPhone ekranınız birdenbire gri tonlamaya mı dönüştü? Ekranda başka türlü mutlu ve meyveli uygulama simgelerinizde hiçbir renk belirtisi görünmüyor mu? Üzülmeyin. Cihaz ayarlarından düzeltilebilir.

iOS, birçok insanın sahip olduğu yaygın renk körlüğüne yardımcı olmak için birden fazla görüntüleme moduna sahiptir. Görüntü modlarından biri Gri Tonlamadır. Muhtemelen, iPhone’unuzdaki Gri Tonlamalı renk filtresini farkında olmadan etkinleştirmişsinizdir ve bu onu renksiz bir teknoloji parçasına dönüştürmüştür.

İPhone’da gri tonlamalı görüntülemeyi etkinleştirmenin birkaç yolu vardır. Bunlara bir göz atın ve iPhone’unuzda aktif olan yöntemlerden herhangi birini devre dışı bırakın.

Renk Filtrelerini Kapat

İPhone’unuzda Renk Filtreleri özelliğinin devre dışı bırakıldığından emin olun. Bu, iPhone’da Gri Tonlamalı ekranı etkinleştiren en yaygın ayardır.

  1. Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik seçeneğine gidin.
  2. Kolaylıkları Görüntüle’ye dokunun.
  3. Renk Filtrelerini seçin »ve kapalı olduğundan emin olun.

Renk Filtreleri seçeneğinin altında ekran Gri Tonlamalı olarak ayarlanmışsa, ayarın kapatılması sorunu çözecektir. Ancak, Renk Filtreleri seçeneği cihazınızda zaten devre dışı bırakılmışsa, aşağıdaki ikinci yöntemi kontrol etmeniz gerekir.

Yakınlaştırma Filtresini Devre Dışı Bırak

Gri tonlamalı ekran, Yakınlaştırma Filtresi ayarlarından ve Erişilebilirlik ayarlarından etkinleştirilebilir. Renk Filtrelerini kapatmak yardımcı olmadıysa, muhtemelen ekranınızın griye dönmesine neden olan Yakınlaştırma Filtresidir.

  1. Ayarlar »Genel» Erişilebilirlik seçeneğine gidin.
  2. Yakınlaştır’a dokunun.
  3. Yakınlaştırma Filtresi’ni seçin ve Yok olarak ayarlayın.

Bu kadar. Ekranınız şimdi hayata dönmelidir. Değilse, hızlı bir şekilde yeniden başlatın ve her şey tekrar normalleşsin.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir