iOS 17’de iPhone’dan Apple Watch’ınıza Ping Atma ve Bulma

Apple Watch’ımızı kullanarak iPhone’larımızı bulmak her zaman yeterince kolay bir başarı olmuştur. Ancak işler tersine döndüğünde aynı şey söylenemez. iPhone’umda Bul’u açmak için uzun bir yol izlemek yerine, o sinsi küçük cihazı bulmak için döndürülmüş masanın altına girmeyi veya yatağımın altındaki sonsuz gibi görünen uçuruma uzanmayı tercih ederim.

Yeni güncelleme, iPhone’larımızdan Apple Watch’larımıza ping göndermenin yeni ve parlak bir yolunu bize lütfetti ve bu çok kolay.

Kontrol Merkezine “Saatime Ping At” seçeneğini ekleyin

Her şeyden önce, iPhone’unuzu kullanarak Apple Watch’unuzu sorunsuz bir şekilde bulabilmeniz için, seçeneği Kontrol Merkezi’ne eklemeniz gerekir.

Bu nedenle, iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve ‘Kontrol Merkezi’ne gidin.

Ardından, ‘Daha Fazla Kontrol’ bölümündeki ‘Saatime Ping At’ seçeneğinin yanında ‘+’ düğmesini görene kadar Kontrol Merkezi sayfasını sonuna kadar kaydırın ve ona dokunun.

Ancak daha kolay erişim için Kontrol Merkezinin üst kısmındaki Saatime Ping At seçeneğini istiyorsanız, ‘Dahil Kontroller’ bölümüne geri kaydırmanız yeterlidir. Ardından, ‘Saatime Ping At’ seçeneğini yukarı veya aşağı hareket ettirin.

Kontrol Merkezinden Apple Watch’ınıza ping atın

Düğme Kontrol Merkezine eklendiğinde, Apple Watch’unuzun yerini bulmak yarım saniyenizi alacak.

Sihrin gerçekleştiği yer olan Kontrol Merkezine erişmek için ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın (veya ana ekran düğmeli bir iPhone kullanıyorsanız yukarı kaydırın).

‘Saatime Ping At’ düğmesine dokunun. Apple Watch’unuz bir ses çıkaracak ve size yüksek teknolojili bir madendeki dijital bir kanarya gibi konumunu söyleyecek. Sadece sesi takip et. Ve en iyi kısım? Kilitli veya sessiz olsa bile ses çıkarır. Tabii ki, sadece kilidi açıldığında bir ses çıkarsaydı (bu, bileğinizde olduğu anlamına gelir), bu pek yardımcı olmazdı.

Bulunması zor Apple Watch’unuzu hızlı bir şekilde bulmak için iOS 17’nin yeni Ping My Watch özelliğini bu şekilde kullanırsınız.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir