İPhone 11 ve iPhone 11 Pro'da Seri Fotoğraflar Nasıl Çekilir

İPhone'unuzdaki deklanşör düğmesini basılı tutmak normalde seri fotoğraflar çekecektir, ancak bu yeni iPhone 11 ve 11 Pro ile değişiyor. Varsayılan seri çekim fotoğraf modu özelliği, yeni iPhone 11'de QuickTake tarafından devralındı.

QuickTake, Fotoğraf modundan anında video kaydetmenizi sağlar. İPhone 11'deki deklanşör düğmesini basılı tuttuğunuzda, anında video kaydetmeye başlar. Ancak bu, Apple'ın seri çekim fotoğrafları özelliğini devre dışı bıraktığı anlamına gelmez.

iPhone 11 seri çekim fotoğrafları destekler. Bunu yapmanın yolu biraz değişti ve kabul etmeliyiz ki pek uygun değil.

İPhone 11'de arka arkaya fotoğraf çekmek için deklanşör düğmesini sola kaydırın ve seri çekim bitene kadar basılı tutun.

Deklanşör düğmesini sola kaydırın ve basılı tutun

Seri çekim özelliğini sık kullanıyorsanız, yeni yöntemi uygun bulmayabilirsiniz. Ancak seri çekimin varsayılan yönteminin yerini alan QuickTake özelliği, kamera uygulamasına da çok faydalı bir ektir.

Her neyse, kamera uygulamasında iPhone 11'de deklanşör düğmesini basılı tutmak için varsayılan eylem olarak Burst Shot veya QuickTake kullanma seçeneğinin olmasını diliyoruz.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir