Microsoft Teams’i Kaldırma ve Yeniden Yüklemesini Durdurma

Microsoft Teams uygulamasının kaldırılması basit ve anlaşılır olsa da, bilgisayarınızı her yeniden başlattığınızda yeniden yüklemeye devam ettiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bu, Teams uygulaması yalnızca tek bir kullanıcı için değil, ofis çapında bir aboneliğin parçası olarak yüklendiğinde gerçekleşir. Bu gibi durumlarda, Microsoft Teams uygulamasını Windows PC’nizden kalıcı olarak kaldırmak için ‘Teams Machine-Wide Installer’ı kaldırmanız gerekir. Microsoft […]

Microsoft Teams uygulamasının kaldırılması basit ve anlaşılır olsa da, bilgisayarınızı her yeniden başlattığınızda yeniden yüklemeye devam ettiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Bu, Teams uygulaması yalnızca tek bir kullanıcı için değil, ofis çapında bir aboneliğin parçası olarak yüklendiğinde gerçekleşir. Bu gibi durumlarda, Microsoft Teams uygulamasını Windows PC’nizden kalıcı olarak kaldırmak için ‘Teams Machine-Wide Installer’ı kaldırmanız gerekir.

Microsoft Teams Uygulamasını Kaldırma

Başlat menüsünü açın veya Windows görev çubuğunun sol alt kısmında bulunan ‘Ara’ düğmesine tıklayın ve ‘Denetim Masası’ yazın. Ardından, sonuçlardan ‘Denetim Masası’ uygulamasına tıklayın.

Kontrol Paneli ekranında, seçilmemesi durumunda pencerenin sağ üst tarafındaki ‘Görüntüleme Ölçütü’ açılır menüsünden ‘Kategori’yi seçin. Bu, tüm seçenekleri farklı kategoriler altında listeleyecektir.

Denetim Masası’ndaki Programlar kategorisi altında ‘Program kaldır’ seçeneğini seçin.

‘Programlar ve Özellikler’ ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekran şu anda bilgisayarınızda yüklü olan tüm masaüstü uygulamalarını listeler.

Adlarında ‘takımlar’ kelimesi bulunan uygulamaları aramak için pencerenin sağ üst tarafında bulunan arama kutusuna ‘Takımlar’ yazın. Bu, bilgisayarınızda sahip olabileceğiniz uygulamalar arasında ‘Microsoft Teams’ uygulamasını kolayca bulmanıza yardımcı olur.

Listeden Microsoft Teams uygulamasına tıklayın. Ekrandaki araç çubuğunda ‘Kaldır’ düğmesi görünecektir. Üzerine tıklayın ve uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırın.

Bu, Microsoft Teams uygulamasını bilgisayarınızdan kaldıracaktır. Bununla birlikte, ‘Teams Machine çapında yükleyiciniz’ de varsa, Microsoft Teams uygulaması muhtemelen bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yeniden yükleyecektir.

Yeniden Başladıktan Sonra Microsoft Teams’in Yeniden Yüklemesini Durdurun

Microsoft Teams sisteminize yüklenmeye devam ederse, ‘Teams Machine genelindeki yükleyiciyi’ de aramanız ve kaldırmanız gerekir.

Bilgisayarınızdaki Denetim Masası »Program ayarları altında ‘Programlar ve Özellikler’ menüsüne gidin .

Arama kutusunda ‘Takımlar’ı arayın. Hem ‘Microsoft Teams’ uygulamasını hem de ‘Teams Makine genelinde yükleyiciyi’ göreceksiniz. Yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak için önce ‘Teams Machine çapında yükleyici’ uygulamasına ve ardından araç çubuğundaki ‘Kaldır’a tıklayın.

Benzer şekilde, Microsoft Teams uygulamasını yüklüyse ve ekranda listeleniyorsa yeniden kaldırın.

Microsoft Teams’i bilgisayarınızdan tamamen sildiğinizden daha fazla emin olmak için bazı ek yapılandırma dosyalarını da temizleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarınızda ‘Dosya Gezgini’ni açın ve aşağıdaki klasör konumunu (aşağıda) adres çubuğuna kopyalayın / yapıştırın.

%localappdata%Microsoft

Bu, sisteminizde yüklü olan tüm Microsoft uygulamalarını listeler. Teams klasörünü bulana kadar aşağı kaydırın. Ardından, Teams klasörüne sağ tıklayın ve ‘Sil’ seçeneğini seçin.

Kullanılmayan uygulamayı masaüstünüzden kaldırmak, sisteminizin performansını artırmanıza yardımcı olur. Ancak sisteminizden tamamen kaldırıldığından emin olun. Kaldırma işlemi için Windows’taki Ayarlar menüsü özelliğini de kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top