Prime Video, Windows 10'da Uygulama Olarak Nasıl Kurulur

Şimdilik Amazon Prime Video’nun Windows 10 için resmi bir uygulaması yok. Ancak, şirket web sitesinde neredeyse uygulama benzeri bir deneyim sunuyor ve hem Chrome hem de yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge Web sitelerini PC’nize uygulama olarak yükleyin.

Dolayısıyla, Prime Video’nun Windows 10 için özel bir uygulaması olmasa da, Chrome sayesinde PC’nize bir uygulama olarak yükleyebilirsiniz.

Başlamak için Chrome Tarayıcıda ‘Prime Video’ web sitesini açın. Ardından, Chrome penceresinin sağ üst köşesindeki ‘Özelleştir ve kontrol et’ menüsünü (3 yatay nokta) tıklayın.

Özelleştir ve kontrol menüsüne tıklayın.

Menüden ‘Diğer araçlar’ı seçin ve ardından genişletilmiş menüden’ Kısayol oluştur … ‘seçeneğini tıklayın.

Diğer araçlar menüsünden Kısayol oluştur’a tıklayın.

Uygun bir şekilde adlandırın (henüz değilse), ‘Pencere olarak aç’ seçeneğini işaretleyin ve ardından ‘Oluştur’ düğmesini tıklayın.

Bu, Masaüstünüzdeki ‘Prime Video’ya bir uygulama kısayolu ekleyecektir. Üzerine tıklamak, Amazon Prime Video’yu uygulamaların yaptığı gibi ayrı bir pencerede başlatır.

Masaüstünde Prime Video App kısayolu.

Amazon Prime Video’yu çok kullanırsanız, bu, biz Amazon’dan resmi bir uygulamayı beklerken hizmetle ilgili uygulama benzeri bir deneyim elde etmenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir