Instagram’da DM’ler Nasıl Kapatılır

DM’ler veya Direkt Mesajlar, Instagram’daki kişilerle kişisel düzeyde iletişim halinde olmanın harika bir yoludur. Ancak DM bildirimleri, özellikle size sürekli mesaj atan çok sayıda arkadaşınız / takipçiniz varsa bir noktadan sonra boğulabilir (bu, bir ünlüyseniz harika çalışır).

Bazen siz ekstra saatler harcarken telefonunuz durmadan uğultu çalar ve bu DM bildirimleri bir Cuma gecesi harika vakit geçiren arkadaşlarınızdan gelir. Veya bu vızıltılar, tanımadığınız insanlardan gelen mesaj istekleri.

Pekala, tahmin et ne oldu, hem DM’lerinizi hem de Mesaj İstekleri bildirimlerini kapatabilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

İlk önce Instagram profil sayfanızı açın.

Ardından, profil sayfanızın en sağ üst köşesindeki hamburger simgesine (üç yatay çizgi) dokunun.

İçeri kayan kenar çubuğunun altına bakın ve ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun.

“Ayarlar” ekranında “Bildirimler” i seçin.

Şimdi, bildirim ayarlarında ‘Direkt Mesajlar’ı seçin.

‘Direkt Mesajlar’ ekranında, birinci ve ikinci seçenekler sırasıyla ‘Mesaj İstekleri’ ve ‘Mesajlar’dır. Bu düz düğmelerin artık maviye dönmesi için her iki seçenekte de ‘Kapalı’nın yanındaki düğmelere dokunun.

Artık, her doğrudan mesaj (DM) veya Mesaj İsteği aldığınızda bir bildirim almazsınız. Bunun yerine, DM’lerinizi kendi zamanınızda (veya asla) kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir