Windows 10'da bluetooth nasıl açılır

Diğer tüm işletim sistemleri gibi, Windows 10’da da Bluetooth’u cihaz ayarları altında etkinleştirmek için bir anahtar bulunur. Ancak, Windows 10’da Bluetooth’u açmak için, sisteminizde Bluetooth için gerekli donanımın yüklü olması gerekir.

Bir dizüstü bilgisayardaysanız, büyük olasılıkla Bluetooth özelliğine sahip olacaksınız. Ancak, bir Masaüstündeyseniz, bilgisayarınızda Bluetooth modülünün yüklü olmaması ihtimali oldukça yüksektir. Bunun nedeni, masaüstü bilgisayar anakartlarının çoğunun yerleşik bir Bluetooth modülü ile birlikte gelmemesidir. Windows 10 masaüstü bilgisayarda Bluetooth almak için harici bir Bluetooth USB adaptörü satın almanız gerekebilir.

Windows 10 Bluetooth ayarına nasıl erişilir

  1. Başlat menüsünü açın ve Ayarlar simgesine tıklayın.
  2. Ayarlar ekranında Cihazlar’ı seçin. Bu sizi varsayılan olarak Bluetooth ve diğer cihaz ayarları ekranına götürecektir. Değilse, soldaki kenar çubuğundan seçin.
  3. Bluetooth ve diğer cihazlar ekranında, AÇMAK için Bluetooth seçeneğinin altındaki geçişe tıklayın.

Bu kadar. Bluetooth artık Windows 10 bilgisayarınızda etkinleştirildi.

İpucu: Bilmiyorsanız, Windows 10 artık Bluetooth üzerinden Yakındaki PC’lere dosya aktarmanıza izin veren Apple AirDrop gibi dahili bir dosya paylaşım özelliğine sahiptir. Hızlı ve kullanımı kolaydır.

İlginizi Çekebilir!

How to Make Taskbar Transparent in Windows 11

Windows 11’de Görev Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır

Windows 11 Görev Çubuğunuzu şeffaf hale getirmek için basit bir kılavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir