İPhone'unuzda 2G ağına geçemiyor musunuz? Taşıyıcınızı suçlayın

İOS cihazlarda, operatörler, Android cihazlarda elde ettiklerine kıyasla ağ ayarları üzerinde çok daha iyi kontrollere sahip olurlar. Ancak, bir operatörün kritik işlevleri telefonlarından almaya karar vermesi kullanıcılar için yararlı değildir.

Telefonumun operatörü için şebeke alımının oldukça zayıf olduğu bir bölgede yaşıyorum. Bu yüzden, ağ çubuklarını dolu tutmak için telefonumun ağ modunu 2G'de tutuyordum. Ancak, yakın zamanda iPhone'umu sıfırladım, ardından cihazda ne yapabileceğini bilmeden bir taşıyıcı güncellemesi aldım, telefonuma yükledim.

Şimdi, iPhone X'imde 2G ağ moduna geçme yeteneğimi kaybettim. Şu anda aldığım tek şey 4G'yi kapatma seçeneği. Başka hiçbir şey. Ve 4G'yi kapatmak, iPhone'umda 3G ağ moduna geçmek için geçiş yapmak.

Taşıyıcı güncellemesinden önce, hücresel veri ayarları altında 2G, 3G veya 4G'yi seçme seçeneğim vardı.

Yani, operatörünüz iPhone'unuzda 2G ağı kullanmanızı istemiyorsa, yalnızca telefonunuza bir taşıyıcı güncellemesi göndererek bu seçeneği iPhone'unuzda kilitleyebilir.

İlginizi Çekebilir!

İPhone 6’da AirDrop nasıl kullanılır

Apple’ın AirDrop hizmeti, iPhone ve Mac kullanıcılarının tek bir dokunuşla içeriği yakındaki diğer cihazlarla kablosuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir