Windows 10'da Fotoğraf Nasıl Yeniden Boyutlandırılır

Microsoft, Fotoğraflar uygulamasını neden değiştirdi? Ne zamandan beri işlevselliği büyük ölçüde azaltmak bir yükseltmedir? Bunlar, neredeyse her Fotoğraflar uygulaması kullanıcısının bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltmek için Microsoft’a sorduğu sorulardır. Yeni Windows 10 Fotoğraflar uygulaması sınırlıdır ve bu uygulamanın eski sürümünün desteklediği birçok özellik artık ortadan kalkmıştır; aralarında en göze çarpanı ‘bir fotoğrafı yeniden boyutlandırmak’. Yeni fotoğraflar […]

Microsoft, Fotoğraflar uygulamasını neden değiştirdi? Ne zamandan beri işlevselliği büyük ölçüde azaltmak bir yükseltmedir? Bunlar, neredeyse her Fotoğraflar uygulaması kullanıcısının bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltmek için Microsoft’a sorduğu sorulardır.

Yeni Windows 10 Fotoğraflar uygulaması sınırlıdır ve bu uygulamanın eski sürümünün desteklediği birçok özellik artık ortadan kalkmıştır; aralarında en göze çarpanı ‘bir fotoğrafı yeniden boyutlandırmak’. Yeni fotoğraflar uygulamasında bir görüntüyü açıp düzenlemek için kalem simgesine tıklarsanız, bir fotoğrafı yeniden boyutlandırma seçeneğiniz olmadığını göreceksiniz.

Microsoft’un Fotoğraflar uygulamasını yeniden boyutlandırma seçenekleriyle ne zaman güncelleyeceğini bilmiyoruz. Ancak Windows 10’da fotoğrafları yeniden boyutlandırmak için kesinlikle birkaç geçici çözüm biliyoruz. Bu yöntemlerin kullanımı çok kolaydır ve herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmenizi gerektirmez.

MS Office fotoğraf görüntüleyiciyi kullanarak fotoğrafı yeniden boyutlandırın

Bu, Windows 10 çalıştıran bilgisayarınızdaki herhangi bir resmi yeniden boyutlandırmanın en iyi ve en hızlı yoludur. Tüm yapmanız gereken:

  1. Yeniden boyutlandırmak istediğiniz resme sağ tıklayın.
  2. İmleci ‘Birlikte Aç’ seçeneğinin üzerine getirin ve Microsoft Office 2010’u tıklayın.
  3. Yukarıdaki adımı yapmak, görüntünüzü Fotoğraf Görüntüleyici uygulamasında açacaktır. Üst paneldeki Resimleri Düzenle… seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
  4. Ekranınızın sağ tarafında bir panel açacaktır. Resim Boyutunu Değiştir bölümünün altında Yeniden Boyutlandır’a tıklayın.
  5. İstediğiniz görsel boyutlarını doldurun ve fotoğrafı kaydedin. Tamamen bitirdiniz.

Microsoft Paint kullanarak fotoğrafı yeniden boyutlandırın

  1. Yeniden boyutlandırmak istediğiniz resme sağ tıklayın.
  2. İmlecinizi ‘Birlikte aç’ seçeneğinin üzerine getirin ve Microsoft Paint’i tıklayın.
  3. Resminizi Microsoft Paint’te açacaktır. Üst paneldeki Yeniden Boyutlandır seçeneğine tıklayın ve iletişim kutusunda istediğiniz görüntü boyutlarını doldurun. Bu kadar.
  4. Artık yeniden boyutlandırılan fotoğrafı istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Deneyimlerimize göre, şu anda bunlar, Microsoft Mağazasından ek uygulamalar indirmeden Windows 10’da bir resmi yeniden boyutlandırmak için kullanılabilecek tek yöntemlerdir. Fotoğraflar uygulamasıyla ilgili olarak Microsoft’tan herhangi bir yeni teknik veya güncelleme ile karşılaştığımızda bu gönderiyi güncelleyeceğiz. O zamana kadar fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırmak için yukarıdaki püf noktalarını kullanın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top