Grup Bildirimleri iOS 12'de beklendiği gibi çalışmıyor mu? İşte nedeni

İOS için en çok talep edilen özelliklerden biri olan Grup Bildirimleri nihayet iOS 12 beta sürümüyle kullanıma sunuldu. Yeni güncelleme artık tek bir uygulamadan gelen birden çok bildirimi akıllı bir şekilde Bildirimler merkezinde tek bir yığın halinde gruplandırıyor.

Bununla birlikte, iOS 12 çalıştırıyorsanız, bazen Grup Bildirimlerinin reklamı yapılan şekilde çalışmadığını fark edebilirsiniz. Birden çok kullanıcı, Bildirimler'in iOS 12 çalışan cihazlarında gruplanmadığını bildirdi. Peki, hayal kırıklığına uğramayın! Tasarım gereğidir.

İOS 12'de bildirim gruplaması akıllıdır. Kaydırma gerektirmeden Bildirim merkezine sığdırılana kadar bildirimleri gruplandırmaz. Bildirim merkezinde yalnızca üç bildiriminiz varsa ve hepsi tek bir uygulamadan geliyorsa, bildirimler büyük olasılıkla, Bildirimler merkezindeki ilk görünümde mükemmel bir şekilde görüntülenebilecekleri için tek bir yığın halinde gruplanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir