İMessage'da Belirli Bir Mesajı Yanıtlama

Bir iMessage sohbetinde mesajlara ayak uydurmaktan korkmayın. Her birine cevap verin!

Apple, iOS 14 ile iPhone’da birçok büyük değişiklik yaptı, ancak büyük, göz alıcı değişiklikler iOS 14’te yeni olan tek şey değil. İOS’ta çok sayıda küçük, anlamlı değişiklik var ve hayatlarımız daha iyi olacak onlarla.

Bu tür bir iyileştirme, iMessage’a bir ‘Yanıtla’ düğmesinin eklenmesidir. Yanıt düğmesi, tüm önemli iletişim uygulamalarının çılgınca arayüzlerine tanıttığı bir şeydir ve bunun da iyi bir nedeni vardır. Yanıt düğmesi olmayan bir uygulamada mesajlaşma oldukça çabuk sinir bozucu hale geliyor ve çoğu zaman iletişimimizi bu kadar rahatsızlık vermeyen bir uygulamaya kaydırıyoruz.

💡 İpucu: iOS 14’ü edinmek için iPhone’unuza iOS 14 Beta Profilini indirin.

Dolayısıyla, Apple’ın yanıt düğmesini iMessage’a getirmesinin zamanı geldi.

İPhone’daki iMessage’da belirli bir mesajı yanıtlamak için, yanıtlamak istediğiniz yazışmadaki mesaja dokunun ve basılı tutun. Ekranda birkaç seçenek belirecek, ‘Yanıtla’ya dokunun.

Mesajınızı yazın ve gönderin. Cevap orijinal mesaja eklenecek ve altında ‘1 Cevap’ seçeneği görünecektir. Zincirlenmiş yanıtları görüntülemek için istediğiniz zaman üzerine dokunun.

Ancak yeni mesaj da sohbetin altında görünecek ve yeni mesajın önceki mesaja cevap olduğunu belirtmek için orijinal mesaj eklenmiş olacaktır.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmek iOS 14 ile çok daha kolay hale geldi. Yeni ‘Yanıtla’ düğmesiyle, sohbetlerinizi herkes için, özellikle grup sohbetlerinde düzenli ve takip etmesi kolay hale getirin.

İlginizi Çekebilir!

How to View or Sort Messages by SIM on iPhone

İPhone Mesajları SIM’e Göre Görüntüleme veya Sıralama

Her ikisi için de ayrı bir SIM kullanıyorsanız, Kişisel ve İş mesajlarını kolayca sıralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir