İPhone'dan bir iCloud Yedeklemesi Nasıl Silinir

İCloud saklama alanınız dolu ve fazladan saklama alanı almak için harcamak istemiyor musunuz? Belki de iCloud saklama alanınızda nelerin saklandığına bakmanın zamanı gelmiştir, böylece biraz yer açabiliriz.

İPhone’unuzu iTunes yerine yedeklemek için iCloud kullanıyorsanız, muhtemelen depolama alanınızın çoğunun tüketildiği yer burasıdır. Bir bilgisayara erişiminiz varsa, iPhone’unuzun yedeğini bilgisayarınızda iTunes kullanarak almanızı öneririz, böylece iCloud saklama alanını Mesajlar, Notlar, Sesli Notlar vb. Gibi diğer küçük şeylerin yanı sıra fotoğraflar ve videolar için de kullanabilirsiniz.

İPhone’unuzdaki iCloud saklama alanı kullanımını iCloud ayarları ekranından kontrol edebilirsiniz. Başlamak için ana ekrandan Ayarlar uygulamasını açın. cihazınızın.

İPhone’unuzun ana ekranından Ayarlar uygulamasını açın

Apple ID hesap ekranınızı açmak için Ayarlar ekranının üst kısmındaki [Adınız] üzerine dokunun.

İPhone ayarları ana ekranının üst kısmındaki [Adınız] seçeneğine dokunun

Ardından, iPhone’unuzda iCloud saklama alanı kullanımını ve iCloud’u kullanan uygulamaları görüntülemek için Apple Kimliği hesap ayarları ekranındaki mevcut seçeneklerden iCloud’a dokunun.

Apple Kimliği ayarları ekranında iCloud’a dokunun

Son olarak, iCloud saklama alanı kullanımınızı görmek için Saklama Alanını Yönet seçeneğine dokunun. Kullanım raporunuzu yüklemek zaman alabileceğinden sabırlı olun.

İCloud ayarları ekranında “Depolamayı Yönet” seçeneğine dokunun

İCloud Saklama ekranı, iPhone’unuzda eşzamanlama ve saklama amacıyla iCloud saklama alanını kullanan Yedeklemeler, Fotoğraflar, iCloud Drive ve diğer tüm uygulamalar ve hizmetler tarafından kullanılan veri miktarını gösterir.

İPhone’da iCloud Saklama Alanı kullanımını görüntüleme

İCloud Yedeklemelerini etkinleştirdiyseniz, iCloud saklama alanınızda en fazla alanı kullanan ilk beş uygulama / hizmet arasında görmelisiniz.

İCloud Saklama Alanınıza hangi yedeklemelerin kaydedildiğini ve bunlara ihtiyacınız olup olmadığını görmek için Yedeklemeler’e dokunun.

İCloud Saklama Alanı kullanım ekranında “Yedekler” e dokunun

İCloud Yedeklemeleri bilgi ekranı, iCloud’unuzda depolanan tüm yedeklemeleri ve her yedeklemenin tükettiği depolama alanı miktarını gösterir. Önceki iPhone’unuzun iCloud yedeklerini burada ve varsa iPad’i de bulabilirsiniz.

Mevcut tüm yedeklemeler listesinden silmek istediğiniz bir iPhone veya iPad yedeklemesine dokunun.

Silmek istediğiniz bir iPhone / iPad yedeklemesine dokunun

Bir sonraki ekranda, iCloud’unuzdan silmek için Yedeklemeyi Sil düğmesine dokunun.

Seçili iCloud Yedeklemesini silmek için “Yedeği Sil” e dokunun

Seçili iPhone / iPad aygıtı için yedekleme verilerini silerken de iCloud yedeklemesini kapatmak için bir onay diyaloğu alabilirsiniz. Silme işlemini onaylamak için Kapat ve Sil’e dokunun.

Silme işlemini onaylamak için “Kapat ve Sil” e dokunun

Yedeklemenin silinmesi biraz zaman alabilir. Bu arada, iPhone’unuzu bilgisayarınızda iTunes üzerinden yedeklenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. İCloud Yedeklemelerinden daha iyi çalışır ve geri yükleme işlemi çok daha hızlıdır.

PC’de iTunes kullanarak iPhone nasıl yedeklenir

🍻

Check Also

iPhone 14’te Rahatsız Etmeyin Nasıl Kullanılır

Gereksiz uygulama bildirimlerini ve aramaları uzak tutmak için Rahatsız Etmeyin’i kullanın Telefonlarımız bu günlerde sürekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.