Herhangi bir Yazılımda Güzel Çizgiler Çizmek için Windows'ta Fare Yumuşatma Nasıl Etkinleştirilir

Windows’taki herhangi bir yazılımda düzgün ve güzel çizgiler çizmek için fare yumuşatma ve dengeleme araçlarını kullanın.

Fare yumuşatma, profesyonel sanatçılar veya resim editörleri için yeni bir kavram olmayabilir. Ancak, örnekleme konusunda yeniyseniz, arzuladığınız mükemmel çizgiyi elde etmek için defalarca denediğinizde sinir bozucu olabilir. Bunun için, daha net çizgiler çizmek ve titrek hareketlerin sanata aktarılmasını önlemek için fare hareketini geliştirmemize yardımcı olacak fare yumuşatma yazılımını kullanabiliriz.

Fare yumuşatma becerilerinizi geliştirmeyecek olsa da, hepimiz biraz yardıma ihtiyacımız var ve arada bir itiyoruz. Bu amaç için ‘Silky Shark’ ve ‘Lazy Nezumi Pro’ gibi çoğu sanat programını destekleyen birden fazla uygulama mevcuttur.

‘İpeksi Köpekbalığı’ Fare Yumuşatma aracını kullanma

Silky Shark, halihazırda yumuşatma ve dengeleme araçlarına sahip olmayan uygulamalar ve sanat yazılımları için fare yumuşatma ve dengeleme sağlayan ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır.

Program, masaüstü imlecinizin sizin tarafınızdan ayarlanabilen bir gecikme veya gecikme ile takip etmeye başladığı bir yazılım imleci oluşturur. Bu, çizgilerinizi daha iyi kontrol etmenize yardımcı olur, sürükleme gürültüsünün çizginize aktarılmasını önler ve temiz, düzgün çizgiler ve kenarlar oluşturur. Bunu, yazılım imleciniz ile masaüstü imleciniz arasında, titreyen ellerinizden veya düşük kaliteli bir fareden gelen hattaki kusurları en aza indirmeye yardımcı olan esnek bir halat olarak hayal edin.

‘Silky Shark’ı programın resmi Github proje sürümleri sayfasından indirebilirsiniz. İndirilenler sayfasından ‘Silky.Shark.zip’e tıklayarak en son sürümü indirin.

Silky Shark’ı indirin
Zip dosyasını en son sürümden indirin.

İndirdikten sonra, ‘Silky.Shark.zip’ dosyasını çıkarın. Ardından, programı başlatmak için aldığınız iki dosyadan ‘Silky Shark.exe’ dosyasına çift tıklayın / çalıştırın.

Bir Güvenlik Uyarısı iletişim kutusu alırsanız, Çalıştır’a tıklayın.

Çalıştıra tıkla

Uygulama başlatıldığında ekranınızda açılır. Artık onu herhangi bir çizim programınızda açıp gücü ihtiyaçlarınıza göre ayarlayarak kullanabilirsiniz.

Açın ve düz çizgiler çizmek için kullanın.

‘Silky Shark’ın çizimlerinizdeki çizgileri nasıl iyileştirebileceğine dair bir örnek göstermek için aşağıdaki örneklere göz atın.

Fare yumuşatmasız çizgiler

Aşağıda, herhangi bir özel araç kullanılmadan fare kullanılarak çizilen bazı çizgi örnekleri verilmiştir.

Fare Yumuşatma olmadan çizgiler.

‘İpeksi Köpekbalığı’ kullanarak fare yumuşatma ile çizgiler

Aşağıda, 100 güçte ‘İpeksi Köpekbalığı’ kullanılarak çizilen ve fare yumuşatma etkinleştirilmiş bazı çizgi örnekleri verilmiştir.

Fare yumuşatma için Silky Shark kullanan çizgiler.

Aradaki fark oldukça etkileyici, değil mi? ‘İpeksi Köpekbalığı’ kullanıldığında çizgiler daha az pürüzlü ve pürüzsüz görünüyor.

Yazılımın, fare hareketlerinde yalnızca kullandığınız tuvalde değil, tüm sistemde bir gecikme oluşturduğuna dikkat edin. Ve oldukça rahatsız edici hale geliyor. Neyse ki, araç, klavye kısayollarıyla özelliklerini açmak / kapatmak için ‘Kısayol Tuşları’ ile yapılandırılabilir. Kendinizi bu yazılım açıldığında yarattığı fare imlecindeki korkunç gecikmeden kurtarmak için kısayol tuşlarını ayarlayın.

‘Tembel Nezumi Pro’ Fare Yumuşatma Aracını Kullanma

Silky Shark, özgür bir yazılım için harika çalışıyor, ancak çizimlerinizi daha iyi hale getirmek için çok basit ve sınırlı seçenekler. Lazy Nezumi Pro, yalnızca imleç hareketini yumuşatmaya yardımcı olmakla kalmayan, gecikmeli çizime izin veren ve sürükleme gürültüsünü emen ücretli bir yazılımdır. Bu uygulama, çok özel gereksinimler konusunda size yardımcı olan çok daha gelişmiş ayarlara sahiptir. Çeşitli düzleştirme seçeneklerinin yanı sıra, paralel çizgiler, elipsler, altın oran, izometrik çizimler, balık gözü perspektifleri vb. İçin de set cetvelleri vardır.

Aşağıda bağlantısı verilen aracın resmi web sitesinden 15 günlük ücretsiz ‘Lazy Nezumi Pro’ deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Tembel Nezumi Pro’yu Aç

Web sitesinin sağ üst tarafındaki bağlantıya tıklayın.

İndir’e tıklayın.

İndirdikten sonra, kuruluma başlamak için ‘LazyNezumiPro_Setup.exe’ dosyasını başlatmak için çift tıklayın.

Ekranda bir Güvenlik Uyarısı iletişim kutusu görürseniz ‘Çalıştır’ı tıklayın.

Devam etmek için Çalıştır’ı tıklayın.

Tercih ettiğiniz dili ayarlayın ve “Bileşenleri Seçin” sorusu sorulduğunda ekrandaki yükleme işlemini izleyin, programın sunduğu tüm bileşenlerle birlikte “Tam yükleme” yi seçtiğinizden emin olun.

Tüm bileşenleri seçin ve İleri’ye tıklayın.

Lazy Nezumi Pro kurulduktan sonra otomatik olarak başlayacaktır. Kullanmaya başlamak için Lazy Nezumi Pro’yu kullandığınız programın penceresine bağlamanız gerekir.

Programın araç çubuğunda ‘Dosya’yı tıklayın ve ardından’ Kanca Penceresi ‘seçeneğini seçin.

“Kanca Penceresi” özelliğini kullanmanız için size yol gösteren bir açılır pencere görünecektir. Üzerinde ‘Tamam’ı tıklayın ve ardından imlecinizi kullandığınız pencerenin içine hareket ettirin ve 3 saniye bekleyin. Başarılı bir şekilde bağlandığında pencerede kırmızı bir dikdörtgen yanıp sönecektir. Değilse, beklemek zorunda kalmadan doğrudan pencerenize bağlamak için Ctrl + F3 tuşlarına da basabilirsiniz.

Bağlandıktan sonra, daha iyi çizmenize yardımcı olacak çok daha gelişmiş araçları keşfedebilir ve deneyebilirsiniz. İşte ücretsiz denemede keşfedebileceğiniz bazı seçenekler.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir