İOS 11.4.1'de Aşırı Isınma iPhone Nasıl Onarılır

İOS 11.4.1 güncellemesi çıktı ve birçok şeyin bir karışımı. Güncelleme, iOS 11.4’e kararlılık iyileştirmeleri getiriyor ancak aynı zamanda zaten sorunlu olan 11.4 sürümüne birkaç sorun daha ekliyor.

Çoğu iOS 11.4.1 kullanıcısı, en son işletim sistemine güncelledikten sonra iPhone’larında aşırı ısınma sorunları bildirdi. İPhone’un şarj olurken veya oyun oynarken aşırı ısınması oldukça standart olsa da, bu kullanıcılar iPhone boştayken aşırı ısınma yaşıyor.

Ve bu aşırı ısınma muhtemelen iOS 11.4.1’de de pil boşaltma sorununa ekliyor. İOS 11.4.1 çalıştıran bir iPhone’unuz varsa ve aşırı ısınmışsa, aşağıda cihazınızı soğutmak için bazı hızlı düzeltmeler verilmiştir.

İPhone’unuzu yeniden başlatın

İPhone’unuzu yeniden başlatmak, cihazınızın aşırı ısınmasına neden olan tüm devam eden işlemleri sona erdirecektir. Bir iPhone’u yeniden başlatmanın basit yolu, onu Kapatmak ve ardından tekrar Açmaktır . Bununla birlikte, yeniden başlatmaya zorlamak istiyorsanız, aşağıda hızlı bir kılavuz bulunmaktadır:

 1. Sesi Aç düğmesine bir kez basın ve bırakın.
 2. Sesi Kısma düğmesine bir kez basın ve bırakın.
 3. Ekranda Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

İPhone’unuzu başarıyla yeniden başlattıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve iPhone’unuzun sıcaklığının normale döndüğünü fark edeceksiniz.

Konum Hizmetlerini Kapat

İPhone’unuz boştayken ısınıyorsa, bazı uygulamaların cihazınızdaki konum hizmetlerini aşırı derecede kullanması ve bunun da artan sıcaklığa neden olma ihtimali vardır. İPhone’unuzda aktif olarak konum servislerine ihtiyacınız yoksa, aşırı ısınma sorununu çözmek için onu kapatmak en iyisidir.

 1. Ayarlar »Gizlilik’e gidin .
 2. Konum Hizmetleri’ne dokunun.
 3. Konum Hizmetleri geçişini kapatın.
 4. Bir onay açılır penceresi görünecektir, onaylamak için Kapat’a dokunun.

İPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Hiçbir şey yardımcı olmazsa, iPhone’unuzu sıfırlamak ve yeni bir cihaz olarak ayarlamak en iyisidir. Sıfırladıktan sonra bir iTunes veya iCloud yedeklemesinden geri yüklerseniz, iPhone’unuzda aşırı ısınmanın tekrarlanma ihtimali vardır.

İPhone Nasıl Sıfırlanır

 1. İPhone’unuzu iTunes veya iCloud aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.
 2. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine gidin.
 3. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.
 4. İCloud’u etkinleştirdiyseniz, belgeler ve veriler iCloud’a yüklenmemişse Yüklemeyi Bitir Sonra Silin için bir açılır pencere görürsünüz. Onu seçin.
 5. (İstenirse) ekleyin Şifre kodu ve Sınırlamalar Şifre Kodunu giriniz.
 6. Son olarak, sıfırlamak için iPhone’u Sil’e dokunun.

Bu kadar. İPhone’unuz sıfırlandıktan sonra onu yeni bir cihaz olarak ayarlayın . Ve iOS 11.4.1 çalıştıran iPhone’unuzda bir daha aşırı ısınma yaşamayacaksınız.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir