eSIM, iPhone X, iPhone 8, iPhone 7 veya diğer önceki modellerde desteklenmez

Apple, bu haftanın başlarında iOS 12.1 güncellemesini, önemli değişiklikler arasında Çift SIM, Grup FaceTime ve yeni emoji desteği ile piyasaya sürdü. Güncelleme değişiklik günlüğünde, iPhone XS, XS Max ve iPhone XR için eSIM destekli Çift SIM'den açıkça bahsedildi. Ama sanırım bazılarımız hala umutlu.

Apple topluluk forumları ve diğer birkaç forum, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 7 kullanıcılarının iOS 12.1 güncellemesinin eski iPhone'lara da Çift SIM desteği getirip getirmediğini soran gönderilerle dolu.

İPhone XS, XS Max ve iPhone XR'deki Çift SIM özelliği, yalnızca 2018 iPhone modellerinde bulunan bir donanım bileşeni olan bir eSIM ile etkinleştirilir. eSIM, gömülü SIM anlamına gelir, yani fiziksel bir SIM kartta kullanılan teknoloji, kullanıcının cihazına hücresel bir plan almak için fiziksel bir SIM kart takmasına gerek kalmayacak şekilde doğrudan cihazın donanımına yerleştirilir.

ESIM için gerekli donanım bileşenleri iPhone X, iPhone 8 ve önceki iPhone modellerinde bulunmadığından, iOS 12.1 güncellemesini yükledikten sonra bile eski iPhone'larınızda Çift SIM işlevini etkinleştiremezsiniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir