İPhone'daki Mesajlar'da bir görüşme nasıl sabitlenir

Önemli kişileri sabitleyerek mesajlarınızı takip edin

iOS 14, Apple’ın WWDC20 etkinliğinin en büyük duyurularından biriydi. Bu sonbaharda halka açıklanacak, ancak geliştiriciler için beta profili zaten mevcut ve halk için beta profili önümüzdeki aya kadar piyasaya sürülecek.

İOS 14’teki yeni değişiklikler taze bir soluktur. Uygulama Kitaplığının tanıtımından Widget’ların yeniden icat edilmesine ve Back Tap, PiP vb. Gibi birçok yeni kavramın eklenmesine kadar iOS 14 nefesinizi kesecek. iOS 14, kullanıcılara iPhone deneyimlerini her zamankinden daha sorunsuz hale getirmek için daha fazla kontrol sağlamakla ilgilidir.

Kullanıcıların cephaneliğindeki bu tür bir araç, Mesajlar’daki Sabitlenmiş görüşmeler olacaktır. Artık tüm önemli sohbetlerinizi mesajların üstüne sabitleyebilir ve daha az önemli konuşmaların sürüsünde kaybolmamalarını sağlamak için onlara daha hızlı erişebilirsiniz.

Mesajlar’da bir görüşmeyi sabitlemek için, sabitlemek istediğiniz görüşmeye dokunun ve basılı tutun. Bir mesaj ön izleme ekranı görünecektir. Önizlemenin altındaki “[AD] Sabitle” seçeneğine dokunun.

Sabitlemek istediğiniz görüşme listede çok aşağıda değilse, sabitlemek için sürükleyip bırakabilirsiniz. Görüşmeye dokunup basılı tutun ve sabitlemek için yukarı doğru sürükleyin. ‘Sabitlemek için buraya sürükleyin’ etiketi göreceksiniz. Alandaki yüzen avatarı bırakın.

Ayrıca, sohbeti sola kaydırıp soldaki ‘Sabitle’ simgesine dokunarak da bir sohbeti hızlı bir şekilde sabitleyebilirsiniz.

Kişinin avatarı veya baş harfleri, diğer konu başlıklarının üzerinde sabitlenmiş konuşmalar için belirlenen alanda görünecektir.

Herhangi bir zamanda bir kişiyi ayırmak için, onları aşağı sürükleyin veya ekranın sağ üst köşesine doğru ‘Diğer seçenekler’e (üç nokta) dokunun ve görünen seçeneklerden’ Pinleri Düzenle’yi seçin.

Pinler titremeye başlayacaktır. Kişinin sabitlemesini kaldırmak için ‘Kaldır’ seçeneğine (- simgesi) dokunun.

Mesajlar’da konuşmaları sabitlemek, tüm önemli konuşmalarınızın her zaman parmaklarınızın ucunda olmasını sağlamanın harika bir yoludur. Sabitlenmiş konuşmalar ayrıca, ‘Yazma’ noktalarını gösteren bir animasyonun yanı sıra Sabitlenmiş avatar üzerinden her zaman iletişim oyununuzun zirvesinde kalmanızı sağlayan yeni mesajlarla birlikte, sadece seveceğiniz canlı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

İlginizi Çekebilir!

How to View or Sort Messages by SIM on iPhone

İPhone Mesajları SIM’e Göre Görüntüleme veya Sıralama

Her ikisi için de ayrı bir SIM kullanıyorsanız, Kişisel ve İş mesajlarını kolayca sıralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir