iMessage’dan Telefon Numarası Nasıl Silinir?

Bir iPhone’dan bir Android cihaza geçtiğinizde bunu yapmanız gerekir.

Diğer Apple kullanıcılarıyla iletişim kurmak için iMessage’ı kullanmak hiç de kolay değil. Kullanışlı, güvenilir ve hızlıdır. Herhangi bir SMS ücreti hakkında endişelenmenize gerek yok. Ayrıca, operatörün size dayatabileceği SMS/MMS sayısıyla ilgili herhangi bir sınırlama konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ancak bir iPhone’dan bir Android telefona geçerseniz, aynı harika iMessage sizin için bir kabusa dönüşebilir. Ne hakkında konuştuğumuzu bilmiyorsanız, işte kısa bir özet.

Bir iPhone’dan Android telefon gibi başka bir cihaza geçiş yaptığınızda, hizmetleri kullandıysanız telefon numaranız iMessage ve FaceTime’da kayıtlı kalır. Ve hizmetler hala açıkken bir Android’e geçtiniz. Ancak sorun şu ki, Apple kişilerinizin size mesaj göndermeye çalışırken kişinizi hala mavi olarak görmesi.

Ve size bir mesaj gönderdiklerinde, iMessage olarak gidecek. Ancak artık bir Apple cihazında olmadığınız için bu mesajlardan hiçbirini almayacaksınız. Gördün mü, kabus!

Şimdi, vites değiştirmeden önce iMessage ve FaceTime’ı açıkça kapatırsanız, bu sorunla karşılaşmazsınız. Ama zaten yer değiştirdiyseniz, yine de basit bir çözüm var. Tek yapmanız gereken telefon numaranızın iMessage sunucularından kaydını silmek.

Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı ve söz konusu telefon numarasına erişim. Numaranızın iMessage kaydından silinmesi, diğer bazı durumlarda da kullanışlıdır. İnternet erişimi olmayan bir yerde sıkışıp kaldığınızı ve iMessage’ın mesaj almanıza neden olduğunu varsayalım. O zaman başka biri sizin adınıza telefon numaranızın kaydını silebilir.

Telefon numarasının kaydını silmek için selfsolve.apple.com/deregister-imessage sayfasını yeni bir tarayıcı sekmesinde açmanız yeterlidir.

Deregister iMessage web sayfasında ilk olarak, varsayılan olarak Amerika Birleşik Devletleri olacak mevcut ülke kodunu tıklayarak ülke kodunuzu değiştirin. Görüntülenen açılır menüden ülke kodunuzu seçin.

Ardından, sağlanan metin kutusuna iMessage sunucularından kaydını silmek istediğiniz telefon numarasını girin. ‘Kod gönder’ seçeneğini tıklayın.

Bu mesajı telefon numaranıza göndermeniz herhangi bir ücret ödemez.

Sağlanan telefon numarasına onay kodunu alacaksınız. ‘Onay Kodu’ metin kutusuna 6 haneli kodu girin ve ‘Gönder’i tıklayın.

Çoğu durumda kaydı silme işlemi hemen tamamlanır, ancak bazı durumlarda birkaç saat sürebilir. Her halükarda, hemen olmasa da en fazla birkaç saat içinde Apple kullanıcılarından normal metin mesajları alabileceksiniz.

Apple Kimliğinizi iMessage ile de kullandıysanız, diğer Apple kullanıcıları yine de kimlik üzerinden size iMessage gönderebilir. Bu mesajları, Apple Kimliğinizi kullanan başka bir Apple cihazından görüntüleyebilirsiniz.

Check Also

Dinamik Ada Afişi Yerine iPhone 14 Pro’da Gelen Aramalar İçin Tam Ekran Nasıl Alınır

Aramaları küçük bir başlıkta almaktan hoşlanmıyorsanız, bunun yerine tam ekran aramaları tercih edin. İnsanlar Apple’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.