İMessage’ı Telefon Numarasıyla Etkinleştirme

İMessage’ı yalnızca Apple Kimliğinizle değil, telefon numaranızla kullanın

iMessage, kesinlikle bir iPhone edinmenin birçok özel avantajından birinin altına giriyor. Ve yeşil baloncuklarla grup sohbetlerinizi mahveden tek kişi sizseniz, nihayet iMessage trenine binmek için sabırsızlanacağınıza bahse gireriz.

İMessage’ı telefon numaranızla etkinleştirmek oldukça kolay ve kullanışlıdır. Ancak etkinleştirmeden önce birkaç şeyin yolunda olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, bir “hata” veya “aktivasyon başarısız” mesajı alabilirsiniz.

İMessage’ı Telefon Numarasıyla Etkinleştirmek için Ön Koşullar

Öncelikle, telefonda iMessage ile kullanmak istediğiniz numara için etkinleştirilmiş bir SIM karta ihtiyacınız vardır. Diğer bazı anlık mesajlaşma uygulamalarının aksine, iMessage, iPhone’unuzda yüklü olmayan bir SIM kart numarasıyla çalışmaz.

Ardından, yeterli krediniz olmalı veya telefonunuzdan bir metin mesajı gönderebilme olanağına sahip olmalısınız. İMessage, Apple sunucularına bir mesaj gönderirken, operatörünüze bağlı olarak standart bir mesaj için ekstra ücretler uygulanabilir. Bu nedenle, önceden numaranızdan bir SMS gönderebileceğinizden emin olmanız önerilir.

Son olarak, işlem internet erişimi gerektireceğinden aktif bir Wi-Fi veya hücresel ağa sahip olmalısınız.

İMessage’ı Telefon Numarasıyla Etkinleştirme

İPhone ayarlarınızı açın ve ‘Mesajlar’a gidin.

Ardından, ‘iMessage’ geçişini açın. Operatörünüzün bir SMS mesajı için ücret alabileceğini söyleyen bir onay mesajı açılır. Devam etmek için ‘Tamam’ı tıklayın.

Etkinleşmesi biraz zaman alabilir.

Ardından, ‘Gönder ve Al’a dokunun.

‘İMessage için Apple Kimliğinizi kullanın’ seçeneğini görürseniz, ona dokunun ve kullanmak için Apple Kimliğinize giriş yapın.

Ardından, ‘iMessage Alabilirsiniz’ bölümünde Apple Kimliğinizle birlikte telefon numaranızın seçildiğinden emin olun.

Artık, telefon numaranıza iMessage gönderebilir ve alabilirsiniz.

iMessage, diğer Apple kullanıcılarıyla iletişim kurmayı gerçekten kolaylaştırır ve bunu herhangi bir Apple cihazınızdan kullanabilirsiniz. Ancak iPhone’unuzda telefon numaranızla kullanmak için önce doğru şekilde etkinleştirmeniz gerekir, böylece bir hata göstermez. Bu kılavuzla tam olarak bunu yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir