Windows 10’da PIN kodunuz artık kullanılamıyor hatası nasıl düzeltilir

Windows 10 bilgisayarınızda oturum açamıyor musunuz? Birçok kullanıcı, Windows 10 sistemlerinizde Windows Hello aracılığıyla oturum açarken bir sorun bildirdi. Girilen PIN doğru olsa bile, sistem aşağıdaki hatayı gösterir:

Bu cihazdaki güvenlik ayarlarındaki bir değişiklik nedeniyle PIN kodunuz artık kullanılamıyor. Ayarlar »Hesaplar» İmzalama seçeneklerine giderek PIN kodunuzu yeniden ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 PIN’inizi düzeltmek için, şifre gibi başka yollarla bilgisayara giriş yapmanız gerekir. Windows 10’u bir PIN kullanmak üzere kurduğunuzda, ilk etapta ayarlanmış bir şifre kilidine sahip olmanız gerekir. Bilgisayarda oturum açmak için parolanızı kullanın ve ardından yeni bir PIN ekleyin.

Not: Windows 10 bilgisayarınızda parmak izi tarayıcı veya yüz tanıma kilidi gibi biyometrik donanım varsa, biyometrikleri kullanarak da oturum açabilirsiniz.

Bilgisayarda oturum açtıktan sonra, bilgisayarınızda aşağıdaki klasöre gidin:

C: WindowsServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalMicrosoftNgc

Yöneticiye klasöre erişim izni vermeniz istenebilir, Devam düğmesine tıklayın. “Bu klasöre erişim izniniz reddedildi ” mesajını alırsanız, kutunun içindeki küçük güvenlik sekmesi bağlantısını tıklayın.

Ngc klasör özellikleri güvenlik bölümüne ulaşacaksınız. Gelişmiş’e tıklayın.

Bir sonraki ekranda, İzinler sekmesinin altındaki Devam düğmesine tıklayın.

Ngc klasörünün içeriğine erişme ve bunları değiştirme izinlerine sahip olduğunuzda, devam edin ve Ngc klasöründeki tüm dosyaları silin, Ngc’nin içindeki geçici klasörü de sildiğinizden emin olun.

Ngc klasörünü temizledikten sonra, Ayarlar »Hesap» Oturum açma seçeneklerine gidin ve Windows 10 PC’nize tekrar PIN ekleyin.

Yeni ayarlanan PIN kodunuz artık bilgisayarınızda tekrar kolayca oturum açmanıza izin verecektir.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir