Windows 11’de Hesap Makinesi Nasıl En Üstte Tutulur

Windows 11’de yerel Hesap Makinesi uygulamasını her zaman diğer pencerelerin üzerine sabitlemek için bir klavye kısayolu kullanın veya bir düğmeyi tıklayın.

Windows yerel Hesap Makinesi uygulaması tamamen yüklenmiştir. Temel bir aritmetik hesap makinesiyle birlikte Bilimsel, Programcı, Tarih hesaplayıcıya erişebilirsiniz. Ayrıca, Grafik çizicinin yanı sıra Para Birimi, Hacim ve Uzunluk dönüştürücüsü de vardır.

Hesap Makinesi, değerleri hesaplamak veya dönüştürmek için büyük olasılıkla başka bir uygulamayla birlikte kullanacağınız bir uygulama olduğundan, değerleri girmek için sürekli olarak uygulamalar arasında geçiş yapmak can sıkıcı ve sinir bozucu hale gelir.

Windows’un önceki yinelemelerinde, Hesap Makinesi penceresini her zaman en üstte tutmak için üçüncü taraf bir araç kullanmanız gerekirdi, ancak mevcut yinelemede artık durum böyle değil.

Neyse ki, Windows 11’de Hesap Makinesi uygulaması, Hesap Makinesi uygulamasının her zaman görünür ve erişilebilir olmasını sağlayan Her zaman en üstte işlevselliğini yerel olarak destekler. Bu özellik, büyük kolaylık sağlayan Hesap Makinesi uygulamasını kullanarak yalnızca hesaplamak veya bir değere başvurmak için uygulamalar arasında geçiş yapma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır.

Hesap Makinesini Her Zaman En Üstte Tutmak için ‘Üstte Tut’ Düğmesini veya Klavye Kısayolunu kullanın

Ayrıntılı bir işlem, ayarlarda ince ayar veya herhangi bir dosya yoktur. Hesap Makinesi uygulamasını başlatmanız, bir düğmeyi tıklamanız veya klavyenizdeki bazı tuşlara birlikte basmanız yeterlidir; Hesap Makinesi uygulaması artık siz aksini kararlaştırana kadar her zaman en üstte kalacaktır. Bu kadar basit.

İlk olarak, Başlat Menüsüne gidin ve ‘Sabitlenmiş uygulamalar’ bölümünden veya onu arayarak Hesap Makinesi uygulamasını başlatın.

Hesap Makinesi penceresi ekranınızda göründüğünde, pencereyi her zaman en üste sabitlemek için ‘Standart’ etiketinin hemen yanında bulunan ‘Üstte tut’ düğmesine tıklayın. Alternatif olarak, aynı sonucu elde etmek için Alt+ tuşlarına birlikte basabilirsiniz .Up Arrow

Not: Hesap Makinesi uygulamasını yalnızca ‘Standart’ mod seçildiğinde her zaman en üstte tutabilirsiniz.

Hesap Makinesi penceresini normal davranışına döndürmek için tekrar ‘Üstte tut’ düğmesini tıklayın. AltBunu yapmak için + Up Arrowtuşlarına birlikte basabilirsiniz .

‘Üstte kal’ modundayken Hesap Makinesi uygulamasının kullanıcı arayüzündeki değişikliğe dikkat edin.

İşte millet, Hesap Makinesi penceresini her zaman en üste sabitlemek Windows 11’de bu kadar basit.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir