iPhone 6 iOS 12 güncellemesi: Bildiğimiz her şey

Apple, iOS’un bir sonraki yinelemesini WWDC 2018’de duyuracak. Platformdaki en son güncelleme, birçok yeni özellik getirecek. Peki iPhone 6, iOS 12 güncellemesini alacak mı?

Apple şu anda 2013’te piyasaya sürülen iPhone 5S için iOS 11’i sunuyor. İPhone 6 2014 yılında piyasaya sürüldü, bu nedenle teknik olarak iOS 12 güncellemesini alması gerekiyor.

Bununla birlikte, iOS 11 güncellemesi iPhone 6 ile pek iyi gitmedi. Kullanıcılar, iPhone 6’larını iOS 11’e güncelledikten sonra yavaş performans ve berbat pil ömrü bildirdi. Son iOS 11.3.1 güncellemesi, sonrasında sorun yaşayanlara biraz rahatlama sağladı. iOS 11’e güncelleme. Peki iPhone 6, iOS 11 güncellemesini çok iyi işleyemediğinde, iOS 12’yi iPhone 6’ya yayınlamayı düşünür müsünüz?

İPhone 6 için iOS 12 olmayacak olabilir

Kullanıcıların iPhone 6 iOS 11 güncellemesinde yaşadıkları sorunları takip eden Apple, cihaz için iOS 12’yi piyasaya sürmeyebilir. Şirket bunu, kullanıcı deneyiminin yararına alınan bir karar olarak savunabilir. Ve bu konuda haklı olabilirler.

Ancak yine, Apple, iPhone 7 veya iPhone 8 sattığından daha fazla iPhone 6 cihazı sattı. Bu nedenle, cihazın kullanıcılarını mutlu ve sadık tutmak için iPhone 6 iOS 12 güncellemesini vermek şirket için kritik önem taşıyor.

iPhone 6 iOS 12 güncellemesi tüm yeni özellikleri alamayabilir

Apple’ın eski iPhone’lara iOS’un daha yeni sürümlerini arada sırada biraz kırparak sunduğu bilinen bir gerçektir. İOS 12’nin en iyi özellikleri piyasaya çıktığında iPhone 6’da bulunmayabilir. Ancak, iPhone 6’nızdaki iOS 12 güncellemesinde tüm yeni kozmetik değişiklikleri alacağınızdan emin olabilirsiniz.

[eckosc_full_width_block]

[/ eckosc_full_width_block]

iOS 12 özellikleri

Apple, kaputun altında geliştirdiği şeyin sırlarını saklamakta çok iyidir. Donanımları veya yazılım geliştirmeleri olsun, büyük resmi duyuru gününe kadar onlar hakkında hiçbir zaman bilgi sahibi olmayacaksınız.

Ancak bu, söylenti değirmeninin Apple’ın laboratuvarlarında gizlice üzerinde çalıştığı şeyi ortaya çıkarmasını engellemiyor.

Mac ve iOS uygulamalarının birleşmesi

WWDC 2018’de Apple’ın Mac ve iOS’u tek bir platformda birleştireceği söyleniyor. Bununla birlikte, geliştiriciler Mac, iPhone ve iPad’de çalışacak tek bir uygulama yapabilecekler.

Bu özelliğin iOS 12’ye gelme şansı çok zayıf, ancak gelirse iPhone 6’nız kesinlikle bunu destekleyecektir. Bu aynı zamanda App Store’da bazı uygulamaların yalnızca güçlü donanıma sahip iPhone modellerinde çalışacağı parçalanma getirecek olsa da, Mac uygulamaları bir iPhone üzerinde çalışacaksa, çalışmak için yeterli donanıma ihtiyaç duyacaklardır.

Ebeveyn Denetimleri

iOS 12’nin, ebeveynlerin çocuklarının iPhone veya iPad cihazlarında ne kadar zaman geçirdiklerini izlemelerine yardımcı olmak için yeni bir Dijital Sağlık aracıyla ebeveyn kontrollerine sahip olduğu söyleniyor.

Bu özellik ortaya çıkarsa, Apple’ın çocuklarının dijital sağlığını izlemek için ebeveynlerin eline vereceği kontrollerin derinliğini görmek ilginç olacak.

iPhone 6 için hiçbir şey ifade etmeyen iOS 12 özellikleri

Yayın tarihi

Apple, iOS 12’yi WWDC 2018’de duyurursa, ilk olarak yalnızca geliştirici beta sürümü olarak sunulacak. İşler iyi görünüyorsa, iOS 12 genel beta da yakında yayınlanacak.

WWDC 2018, 4 Haziran’da başlayacak ve 8 Haziran’da sona erecek. Dolayısıyla, iOS 12 geliştirici beta sürümünün 4 Haziran’dan sonra herhangi bir zamanda yayınlanmasını bekliyorsunuz.

Check Also

İPhone'unuzda 2G ağına geçemiyor musunuz? Taşıyıcınızı suçlayın

İOS cihazlarda, operatörler, Android cihazlarda elde ettiklerine kıyasla ağ ayarları üzerinde çok daha iyi kontrollere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.