FaceTime Çağrı Süresi Nasıl Kontrol Edilir

FaceTime görüntülü aramaları için arama sürenizi kontrol etmenin tek yolu vardır ve hoşunuza gitmeyebilir.

Apple’ın özel VoIP hizmeti FaceTime’ın tanıtıma ihtiyacı yoktur. Apple kullanıcıları, hangi cihazda olurlarsa olsunlar, diğer Apple kullanıcılarıyla görüntülü ve sesli görüşme yapabilecekleri kolaylıktan dolayı onu seviyorlar. Ayrıca, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, taşıyıcı ücretleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan onlarla kolayca bağlantı kurabilirsiniz.

Şimdi FaceTime’ı kullanmak son derece kolayken, biraz zor olan bir yönü var – FaceTime aramalarının süresini bulmak. Siz de merak ettiyseniz, tek değilsiniz.

FaceTime sesli aramaları hiç sorunlu değildir. Normal sesli aramalarda olduğu gibi, arama sırasında arama süresini ekranda görebilirsiniz.

Ancak FaceTime görüntülü görüşmeleri tamamen farklı bir konudur. Arayüzün temiz olduğundan ve diğer kişinin videosunu görüntülemenize hiçbir şeyin karışmadığından emin olmak için ekranda arama süresi yoktur. Video görüşmeleri söz konusu olduğunda bu iyi bir şey olsa da, ne kadar süredir telefonda olduğunuzu bilmek istediğinizde biraz can sıkıcı oluyor.

Görüşme sırasında FaceTime görüntülü aramaların arama süresini öğrenmenin bir yolu var mı? Ne yazık ki, iOS 13 veya üzerindeyseniz, yoktur. Önceden, sadece FaceTime’a değil, herhangi bir arama sırasında ana ekrana gittiyseniz, ekranda aramaya dönmek için dokunabileceğiniz büyük yeşil bir çubuk olurdu.

İOS 13’ten önceki eski, daha geniş çubuk.

FaceTime video araması için, ana ekrana giderek o yeşil çubukta arama süresini görebileceğiniz anlamına geliyordu. Ancak durum çubuğu için yeni kompakt kullanıcı arabirimi, büyük yeşil çubuk olmadığı anlamına gelir. Sol çentikte küçük oval ya da eski modellerde çok ince bir çubuk var. Kompakt durum çubuğu daha fazla ekran alanı sağlamak için harika olsa da, aynı zamanda aramanın süresini göstermediği anlamına da gelir.

Bu nedenle, video görüşmeleri için, aramanın süresini bilmenin tek yolu görüşmenin sona ermesinden sonradır. Aramayı bitirdikten sonra, ‘Telefon’ sistem uygulamasına gidin.

Ardından FaceTime aramasının sağındaki ‘i’ (bilgi) simgesine dokunun.

Çağrı ayrıntıları açılacaktır. Burada, hem sesli hem de görüntülü FaceTime aramaları için arama süresini de bulacaksınız.

Bazen, kullanıcı arayüzü ve tasarım seçimleri için bazı işlevler feda edilir. FaceTime görüntülü arama süresi bunun klasik bir örneği olmalı. Çağrı sürenizi izleyerek çağrı için harcadığınız zamanı sınırlayabileceğinizi düşünüyorsanız, başka bir şey düşünmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir