Google Meet’te Mikrofonunuzun Sesini Kapatma

Google Meet gibi ortak çalışma ve konferans yazılımları, evden sorunsuz bir şekilde görüntülü toplantılar ve dersler düzenlememizi sağlar. Ancak hepimiz evden çalışırken, aramaların uyumunu sağlamak zor bir görev olabilir. Evde çok sayıda utanç verici arka plan gürültüsü kaynağı var. Kendinizi utançtan kurtarmak ve işi gerçekten tamamlamak için mikrofonunuzun sesini kapatmak çok önemlidir.

Google Meet’te mikrofonunuzun sesini kapatmak için, bir toplantı sırasında ekranın altındaki kontrol çubuğuna erişin. Çubuk görünmüyorsa, imlecinizi hareket ettirin veya ekranın altına götürün.

Kontrol çubuğunda üç yuvarlak simge göreceksiniz. Mikrofonu sessize almak için birincisi olan mikrofon simgesine tıklayın. Mikrofon sessize alındığında, simge kırmızıya dönecek ve içinden çapraz bir çizgi geçecektir. Toplantıdaki herkes ayrıca mikrofonunuzun sesini kapattığınıza dair bir bildirim alır.

Mikrofon sessize alınmadığında simge beyaz olacaktır.

Kendi sesinizi açmak için tekrar tıklayın. Simge tekrar beyaza dönecek ve toplantıdaki herkes sizi tekrar duyabilecektir.

Mikrofon şu anda sessize alınmış durumda.

Ctrl + DGoogle Meet’te kendinizi hızlı bir şekilde sessize almak ve sesi açmak için klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz .

Okul için bir WFH toplantısına veya çevrimiçi derslere katılırken, kendinizi gürültülü çocuklar, asi evcil hayvanlar veya annenizin size meyve vermeye çalışması gibi birçok utançtan kurtarmak için mikrofonun sesini kapatmak çok önemlidir. Gereksiz sesler, sunum yapan kişinin veya öğretmenin sorunsuz bir şekilde sunum yapmasını gerçekten zorlaştırabilir. Nezaket gereği de mikrofonunuzun sesini kapatmanız gerekir.

Kullanıcılar ayrıca Google Meet Enhancement Suite Chrome uzantısına da bakmalıdır. Google Meet toplantılarında, mikrofonunuzun sesini siz açmayı seçene kadar otomatik olarak sesini kapatan Bas Konuş özelliğini sunar.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir