Windows 10 1809 güncellemesi Belge, Resimler ve Videolar'daki tüm dosyaları sildi mi? İşte onları nasıl geri alacağınız

Windows 10 1809 güncellemesi, özellik güncellemesini Microsoft'tan iyi niyetle yükleyenler için kötü oluyor. Görünüşe göre, kullanıcılar bilgisayarlarını yeniden başlattıklarında Windows 10 sürüm 1809'u yükledikten sonra, tüm kullanıcı dosyaları Belgeler, Resimler, Videolar vb. Klasörlerden silinmiş gibi görünüyor. Ancak, dosyaları geri alabileceğinizi söylemek için buradayız.

Ekim 2018 özellik güncellemesi dosyalarınızı silmiyor, ancak yanlışlıkla hesabınız için yeni bir kullanıcı profili oluşturuyor ve bu nedenle önceki kullanıcının dosyalarını göstermiyor.

Silinen dosyalarınız muhtemelen PC'nizde C sürücüsündeki Kullanıcılar dizininde veya PC'nize Windows'u yüklediğiniz sürücüde depolanır.

Windows 10 1809 güncellemesiyle silinen dosyalar nasıl geri alınır

  1. Windows'un yüklü olduğu sürücüyü açın. Çoğunlukla, C sürücüsüdür.
  2. Kullanıcılar klasörünü seçin.
  3. Kullanıcılar dizini altında, kısaltılmış hesap adınıza veya e-posta kimliğinize benzeyen klasörü açın. Önceki kullanıcı kimliği klasörünüzü burada bulmalısınız.
  4. Tüm Belgeleriniz, Resimleriniz, Videolarınız ve Kullanıcıyla ilgili diğer dosyalarınız Kullanıcı dizininizde mevcut olacaktır.

Yukarıda belirtilen ipucunun herkes için işe yarayıp yaramayacağına dair bir kesinlik yok, ancak dosyalarını Windows 10 sürüm 1809 tarafından silinen bir avuç kullanıcı verilerini kurtarabildi.

Ayrıca bkz: Windows 10 1809'un dosyaları ve kullanıcı profilini silmesinden nasıl kaçınılır

İlginizi Çekebilir!

How to Set GIF as Wallpaper in Windows 11

Windows 11’de GIF Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Windows 11 masaüstünüze bir kişilik dokunuşu eklemek ister misiniz? Ücretsiz ve kullanımı kolay Lively Wallpaper ve BioniX uygulamalarını kullanarak bir GIF'i duvar kağıdı olarak nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir