Gözlük Camı Nasıl Takılır

Giriş
Gözlükler bir çerçeveden ve iki gözlük camından oluşur. Çerçeveli gözlükler metal veya plastik dış yüzüdür. Kulaklara dayanan taraflara “kollar” denir. Gözlerinizin önünde duran cam parçası merceklerdir. Bazen gözlüklerin çerçevesi gevşeyebilir ve gözlük camı dışarı çıkabilir. Bu kılavuzda, çıkan gözlük camının çerçeveye nasıl takılacağını ve gözlük camının nasıl değişeceği konusunda bilgi verilecektir.

Gözlük camının takılması için öncelikle 1.5 mm düz uçlu bir tornavidaya ihtiyaç vardır. Bu işlem kolaydır ve yaklaşık olarak 5 ile 10 dk arasında tamamlanabilir.

Adım 1

Gözlüklerin köşe menteşesindeki gözlük camı ile kollar arasındaki vidayı bulun ve 1,5 mm’lik tornavida kullanarak saat yönünün tersine çevirerek vidayı çıkarın.

Adım 2

Lensi dışarı çekene kadar çerçeveyi yavaşça ayırın. Çok fazla çekmeyin aksi durumda çerçeve kırılabilir

 

Adım 3

Kırık bir gözlük camı var ise bu eski gözlük camını çıkarabilirsiniz.

Düşen gözlük camını geri takmak istiyorsanız ya da yeni bir gözlük camını dikkatlice eski camın olduğu yere takmak istiyorsanız, çerçeveye uygun olacak şekilde resimdeki gibi yerleştirin. Camın eğri olan kısmı çerçevenin önüne gelecek şekilde olmalıdır.

Adım 4

Gözlük çerçevesini vidalarını tekrar takmadan önce çerçeveyi tutun. Böylece sabit bir şekilde kalmasını muhafaza etmiş olacaksınız. Çerçeveyi bir arada tutarken vidayı alın ve 1,5 mm tornavidayla tekrar saat yönünde döndürerek vidalayın.

Adım 5

Vidayı vidaladıktan sonra, gözlük camının sağlam olduğundan emin olun. Gerekirse, gözlük camını yumuşak pamuklu bez veya suyla temizleyin. Gömleğini kullanmak gözlükleri temizlemek için kötü bir fikirdir. Elbiseleriniz veya toz barındırabilen peçeteler ile gözlük camını çizebilir.

İlginizi Çekebilir!

Şemsiye Tamiri: Şemsiye Telini Onarma

Giriş Şemsiyeler sizi yağmurdan ve diğer hava koşullarından korumanıza yardımcı olur ve bu nedenle onları …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir