Chrome için Google Meet Bekleme Odası Uzantısı Nasıl Kullanılır?

Google Meet, birçok kuruluşun ve okulun görüntülü toplantılar ve çevrimiçi dersler düzenlemeleri için tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcılarının evde kalmalarını ve yine de verimli bir şekilde iş toplantılarına veya çevrimiçi derslere katılmalarını çok kolaylaştırdı. Yine de, toplantı düzenleyenleri, özellikle de öğretmenleri, Google Meet’te toplantı düzenleyen bir sorun, öğrencilerin toplantı sahibi olmasa bile toplantılara katılabilmesidir. […]

Google Meet, birçok kuruluşun ve okulun görüntülü toplantılar ve çevrimiçi dersler düzenlemeleri için tercih ettiği bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcılarının evde kalmalarını ve yine de verimli bir şekilde iş toplantılarına veya çevrimiçi derslere katılmalarını çok kolaylaştırdı.

Yine de, toplantı düzenleyenleri, özellikle de öğretmenleri, Google Meet’te toplantı düzenleyen bir sorun, öğrencilerin toplantı sahibi olmasa bile toplantılara katılabilmesidir. Ancak bu sorun, Google Meet Bekleme Odası uzantısı ile kolayca çözülebilir.

Google Meet Bekleme Odası Uzantısı, toplantı katılımcılarının tarayıcılarına yüklendiğinde Google Meet’e bir Bekleme Odası ekleyen bir Chrome uzantısıdır. Katılımcılar daha sonra toplantı sahibi toplantıya katılmadığı sürece Bekleme Odasına yönlendirilir.

Uzantıyı kullanmadan önce akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır:

Google Meet Bekleme Odası Uzantısını Yükleme

G Suite yöneticisi değilseniz ve uzantıyı yalnızca kendiniz için yüklüyorsanız, Chrome web mağazasına gidin ve Google Meet Bekleme Odası’nı arayın veya doğrudan oraya gitmek için burayı tıklayın. Ardından, ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesine tıklayın.

Ekranda bir iletişim kutusu görünecektir. Kurulumu onaylamak için ‘Uzantı ekle’ye tıklayın. Uzantının simgesi, tarayıcınızın Adres Çubuğunun sağ tarafında görünecek ve Google Meet’i kullanırken etkin hale gelecektir.

Uzantının öncülü basittir. Toplantının sahibi ile aynı organizasyondaysanız, toplantı sahibi olmadığı sürece toplantıya doğrudan katılamazsınız. Bunun yerine, Bekleme Odasına gideceksiniz.

Not: Toplantı sahibiyle aynı organizasyonda değilseniz, uzantı sizin için çalışmaz ve Bekleme Odasında kalırsınız.

Katılımcılar, toplantı sahibi toplantıya katılıncaya kadar bekleme odasına girer.

Toplantı sahibi toplantıya her katıldığında, bekleme odasından otomatik olarak toplantıya katılabileceğiniz ‘Toplantıya Hazır’ ekranına yönlendirileceksiniz. Ardından, toplantıya katılmak için ‘Şimdi katıl’a tıklayın.

Kuruluşunuzun yöneticisi iseniz, uzantıyı öğrenciler veya çalışanlar için yüklemeye zorlayabilirsiniz, böylece yönetilen hesaplarda veya cihazlarda Chrome’u her kullandıklarında, onu kullanmaları gerekir. Ancak bunu öğretmenlerin veya yöneticilerin hesapları için kurmamaya dikkat edin – genel olarak kuruluşunuzda toplantılara ev sahipliği yapmak zorunda olan kişiler. Veya toplantıları başlatamayacaklar.

Ayrıca, toplantı sahiplerinin, tüm katılımcıların tarayıcılarında uzantı yüklü olsa bile, herkesi toplantıdan kaldıracağını veya toplantıyı sonlandırmadan önce herkesin çıkmasını beklemesini veya siz ayrıldıktan sonra katılımcıların toplantıda kalabileceğini unutmaması gerekir.

Kuruluş üyelerinin veya öğrencilerin, toplantı sahibi olmadan Google Meet’teki toplantılara katılabilmesini istemiyorsanız, kuruluşunuz için Google Meet Bekleme Odası Uzantısını edinin. Uzantı yüklendiğinde, toplantı katılımcıları toplantı sahibi katılana kadar otomatik olarak bekleme odasına gider.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top