Canva'ya Yazı Tipleri Nasıl Yüklenir

Canva’da favori yazı tipleriniz yok mu? Endişelenmeyin, sadece yükleyebilirsiniz. Canva, grafik tasarımını herkes için son derece kolay hale getirdi. Oldukça sığ bir öğrenme eğrisi var ve hemen temel tasarıma başlayabilirsiniz. Ancak Canva’yı bu kadar harika yapan tek şey kullanım kolaylığı değil. Canva’nın tasarımlarınızı benzersiz kılacak pek çok özellik vardır. Örneğin yazı tipleri. Herkes iyi bir […]

Canva’da favori yazı tipleriniz yok mu? Endişelenmeyin, sadece yükleyebilirsiniz.

Canva, grafik tasarımını herkes için son derece kolay hale getirdi. Oldukça sığ bir öğrenme eğrisi var ve hemen temel tasarıma başlayabilirsiniz. Ancak Canva’yı bu kadar harika yapan tek şey kullanım kolaylığı değil.

Canva’nın tasarımlarınızı benzersiz kılacak pek çok özellik vardır. Örneğin yazı tipleri. Herkes iyi bir yazı tipinin en basit tasarımları bile yükseltebileceğini bilir. Ve Canva, kullanmanız için birçok yazı tipi sunar.

Ancak, Canva’daki yazı tipi veri tabanı elbette kapsamlı değildir. Ve tasarımımızdaki yazı tipine gelince çoğumuz çok seçiciyiz. Sadece Canva gerçekten hoşunuza giden o yazı tipine sahip olsaydı, tüm tasarım problemleriniz ortadan kalkardı. Şanslısınız çünkü kendi yazı tiplerinizi Canva’ya yükleyebilirsiniz!

Ön Koşullar

Yazı tipi yükleme özelliği yalnızca Canva Pro, Canva Enterprise, Canva Education ve Kar Amacı Gütmeyen hesaplar için Canva’da kullanılabilir. Bu, Canva Free kullanıcılarının mevcut yazı tipleriyle idare etmesini sağlar.

Canva Free kullanıcıları, aylık ödeme yaptıklarında ayda 12,99 ABD doları veya yıllık ödeme yaptıklarında ayda 9,99 ABD doları karşılığında Canva Pro’ya yükseltme yapabilirler. Canva ayrıca, satın almaya karar vermeden önce Pro hesabını denemek için 30 günlük ücretsiz bir deneme sunar.

Yazı tiplerini Canva’ya yüklemenin bir başka ön koşulu da bunları kullanmak için lisansınızın olması gerektiğidir. Bu, kullanma iznine sahip olduğunuz ücretsiz yazı tiplerini veya lisansı satın aldığınız yazı tiplerini kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Lisansla ilgili herhangi bir sorun varsa, yazı tipi yüklemesi başarısız olur. Böyle bir durumda, yazı tipini gömme haklarına sahip olduğunuzdan emin olmak için yazı tipinin lisans bilgilerini kontrol edin. Veya doğru lisansı veya dosya sürümünü almak için yazı tipi sağlayıcısı / satıcısı ile iletişime geçin.

Herhangi bir Canva hesabı maksimum 100 yazı tipi yükleyebilir.

Yazı Tiplerini Canva’ya Yükleme

Tarayıcınızda canva.com’a gidin ve sol taraftaki panelde bulunan ‘Marka Kiti’ seçeneğini tıklayın. Canva for Enterprise kullanıcıları önce yan panelden kuruluşlarının adını tıklamalı ve ardından Marka Kiti sekmesine geçmelidir. Kuruluşunuzun birden fazla marka kiti varsa (yalnızca Kurumsal hesaplar için kullanılabilir), özelleştirmek istediğiniz Marka Kitini tıklayın.

Marka kiti sayfası açılacaktır. Marka Yazı Tiplerine gidin ve ‘Yazı Tiplerini Yükle’ seçeneğini tıklayın.

Aç iletişim kutusu görünecektir. Yüklemek istediğiniz yazı tipi dosyalarını seçin ve “Aç” ı tıklayın. Canva, OTF, TTF ve WOFF yazı tipi biçimlerini destekler. Tek seferde birden fazla yazı tipi dosyası da yükleyebilirsiniz, ancak maksimum dosya sınırı 20’dir.

Yazı tipini kullanma lisansına sahip olup olmadığınızı soran bir onay iletişim kutusu görünecektir. “Evet, hemen yükle!” buton.

Yüklemenin tamamlanması için birkaç saniye bekleyin. Yükleme başarılı olduğunda, yüklediğiniz yazı tiplerinde görünecektir.

Yükleme başarısız olursa bir açılır mesaj alırsınız. Bu senaryoda dikkate alınması gereken birkaç nokta var. Lisansla ilgili bir sorun var veya desteklenmeyen bir biçim kullanıyorsunuz veya dosya bozuk. Yazı tipini yeniden yüklemeyi denemek için sorunu tanımlayın ve düzeltin.

Artık tasarımınıza gidebilir ve yüklenen yazı tiplerini kullanabilirsiniz. Marka Kitine yazı tipi eklemek aynı zamanda tüm ekibinizin kullanımına açık olacakları anlamına gelir, böylece markaya uygun tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Tasarımlarınıza istediğiniz yazı tipini yükleme özgürlüğü ezber bozabilir. Canva’ya özel yazı tipleri ekleyebilme kolaylığı ile uygulama, başlığına bir tüy daha ekleyerek onu kitleler arasında çok popüler hale getiriyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top