iPhone XS ve iPhone XR için eSIM güncellemesi: Ne zaman çıkacak?

İPhone XS, XS Max ve iPhone XR, başlangıçta eSIM işlevine sahip olmayacak. Apple, açılış konuşmasında bundan bahsetmedi, ancak eSIM bu yılın ilerleyen günlerinde yeni iPhone cihazları için bir yazılım güncellemesi aracılığıyla satışa sunulacak.

eSIM nispeten yeni bir teknolojidir ve şu anda dünyadaki yalnızca on ülke ve 14 hücresel ağ eSIM'i desteklemektedir. Belki de Apple'ın yeni iPhone modellerinde eSIM'in kullanılabilirliğini geciktirmesinin nedeni budur.

Apple, eSIM yazılım güncellemesini ne zaman yayınlayacak?

Apple, iPhone XS, XS Max ve iPhone XR'de eSIM özelliğini etkinleştirecek iOS güncellemesinin yayınlanması için kesin bir tarih açıklamadı. Ancak, uzun sürmeyeceğine dair içten bir his var.

İPhone XR, Ekim ayı sonunda alıcılara gönderilmeye başlayacak. Apple, eSIM güncellemesini yalnızca iPhone XR'nin piyasaya sürülmesinden sonra yayınlayacak. Ayrıca şirket, ABD'de ve diğer ülkelerde tatil alışverişi başlamadan önce eSIM işlevinin iPhone'da mevcut olduğundan emin olmak isteyecektir.

Apple'ın iPhone XS, XS Max ve iPhone XR için eSIM destekli bir iOS güncellemesi Kasım sonunda veya Aralık başında yayınlayacağına inanıyoruz.

Ülkenizdeki hangi hücresel ağların şu anda eSIM'i desteklediğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya bakın.

→ eSIM destekli Ülkeleri ve Ağları öğrenin

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir