iPhone XS ve iPhone XR için eSIM güncellemesi: Ne zaman çıkacak?

İPhone XS, XS Max ve iPhone XR, başlangıçta eSIM işlevine sahip olmayacak. Apple, açılış konuşmasında bundan bahsetmedi, ancak eSIM bu yılın ilerleyen günlerinde yeni iPhone cihazları için bir yazılım güncellemesi aracılığıyla satışa sunulacak.

eSIM nispeten yeni bir teknolojidir ve şu anda dünyadaki yalnızca on ülke ve 14 hücresel ağ eSIM'i desteklemektedir. Belki de Apple'ın yeni iPhone modellerinde eSIM'in kullanılabilirliğini geciktirmesinin nedeni budur.

Apple, eSIM yazılım güncellemesini ne zaman yayınlayacak?

Apple, iPhone XS, XS Max ve iPhone XR'de eSIM özelliğini etkinleştirecek iOS güncellemesinin yayınlanması için kesin bir tarih açıklamadı. Ancak, uzun sürmeyeceğine dair içten bir his var.

İPhone XR, Ekim ayı sonunda alıcılara gönderilmeye başlayacak. Apple, eSIM güncellemesini yalnızca iPhone XR'nin piyasaya sürülmesinden sonra yayınlayacak. Ayrıca şirket, ABD'de ve diğer ülkelerde tatil alışverişi başlamadan önce eSIM işlevinin iPhone'da mevcut olduğundan emin olmak isteyecektir.

Apple'ın iPhone XS, XS Max ve iPhone XR için eSIM destekli bir iOS güncellemesi Kasım sonunda veya Aralık başında yayınlayacağına inanıyoruz.

Ülkenizdeki hangi hücresel ağların şu anda eSIM'i desteklediğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya bakın.

→ eSIM destekli Ülkeleri ve Ağları öğrenin

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir