İPhone için En İyi Takvim Widget’ları [iOS 14]

Ana Ekran widget’ları, iOS 14’ün yeni bir özelliğidir ve büyük bir hit olmuştur. İOS 14 ile Bugün Görünümünüzü veya Ana Ekranınızı farklı boyutta widget’larla düzenleyebilirsiniz. Widget’larla, iPhone Ana Ekranınızın görünümü üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz.

Widget’larla ilgili en iyi şeylerden biri, ekranınızda belirli bir widget’a sahip olmak için yalnızca stoka veya yerel widget’lara güvenmeniz gerekmemesidir. App Store’da açılan çok sayıda üçüncü taraf uygulaması var ve farklı türden widget’lar için sonsuz olanaklar sunuyor. Ama bunun bir de dezavantajı var. Artık App Store’da özel widget’lar sunan tüm uygulamalar arasından seçim yapmak çok zor olabilir.

Aslında, o kadar kafa karıştırıcı olabilir ki, bir uygulama arayışını tamamen bırakabilir ve yerel widget’a bağlı kalmaya karar verebilir. Anlıyoruz. Bu nedenle, sizin için en iyi takvim widget uygulamaları listesini bir araya getirdik. Artık takvim widget uygulamalarının en önemli özelliğinden istediğinizi seçebilir ve pek çok uygulamada gezinme zahmetine girmeyebilirsiniz.

Ermin

Ermine, gerçekten en iyi takvim widget uygulamalarından biridir. Yalnızca iki widget boyutunu desteklese de – küçük ve orta – yine de harika. Widget, diğer birçok uygulama gibi yalnızca aylık bir takvimi göstermekle kalmaz, aynı zamanda aylık takviminizi de görüntüler. Ana ekranınızda yaklaşan etkinlikler, toplantılar, doğum günleri ve tatiller hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ve tamamen özelleştirilebilir. Widget’ın arka plan ve ön plan renklerini değiştirebilirsiniz. Pro sürümü ile özelleştirme seçenekleri daha da kapsamlıdır. Şimdi, Ermine ile ilgili en iyi kısımlardan biri, widget’ta her ay sevimli, yeni bir resim içeren Resimli Takvim widget’ı olmalı! Yalnızca iki widget boyutu mevcut olsa da, widget için birkaç seçenekten daha fazlası olduğunu göreceksiniz. Kesinlikle denemeye değer.

ermine almak

Şafak – Minimal Takvim

Dawn, iOS’ta oldukça popüler bir takvimdir. İşlevsellikten ödün vermeden zarif bir şekilde minimaldir. Aslında, ortalama takvim uygulamanızdan çok daha fazla işlevsellik sunar. Olayları, yapılacaklar listelerini, hatırlatıcıları ve aidatları tek bir yerde birleştirerek tüm günlerinizi yönetmek için son derece verimli hale getirir.

Ve iOS 14 widget desteğiyle, tüm gününüzü doğrudan Giriş ekranından yönetmek için bir takvim widget’ına sahip olabilirsiniz. Dawn için widget’lar uygulamanın gündemine sadık kalıyor ve en temiz, minimal görünümü sağlıyor. Tüm gününüzü yönetmek, Dawn uygulama widget’ından daha verimli veya zarif olamaz.

Widget’lar için de pek çok seçenek var. Her üç boyutta da aylık takvime sahip olabilirsiniz, en büyük boyut da önümüzdeki iki ay için takvimleri gösterir. Ayrıca, yalnızca yaklaşan etkinlikleriniz veya yapılacaklar listeniz için veya bunların her ikisi için tek bir pencere öğesindeki takvimle birleştirilmiş pencere öğelerine sahip olabilirsiniz. Görünümü kişiselleştiremeseniz de, pek sorun olmayacak. Sunduğu zarif, minimal görünüm o alanda arzulanan pek bir şey bırakmıyor.

şafak vakti

WidgetCal

Aylık takvimlerinin tamamının görsel bir şekilde önlerine konmasını isteyenler için WidgetCal onlar için mükemmel bir seçimdir. WidgetCal ile takvim widget’ı, pratik olarak aylık planlayıcınızın bir sayfası gibi görünür. WidgetCal takvim widget’ı, etkinlikler, hatırlatıcılar vb. İçin birden çok kaynağı veya listeyi entegre edebilir ve hepsini tek bir görünümde gösterebilir. Hatta doğum günü hediyesi, uçak bileti vb. Gibi belirli etkinlikleri daha görsel hale getirmek için çıkartmaları (uygulamada çıkartma gibi davranan emojiler) yapıştırabilirsiniz.

Yalnızca büyük boyutlu widget’ı destekler, ancak bu, tüm ay boyunca olayları göstermek için tüm alana ihtiyaç duyduğundan tamamen haklı. Karanlık mod ile de uyumludur. Ayrıca, isterseniz önceki ve sonraki ayın takvimi için widget ekleyebilmenin ek işlevselliği de var. Ve alan için endişeleniyorsanız, iOS 14’te widget’ları bir araya getirmeniz yeterli. Bu şekilde, fazladan yer kaplamazlar, ancak her zaman sadece bir kaydırma uzaklıkta olurlar.

Widget, gözünüzün estetik açıdan en hoşuna gitmeyebilir. Ancak sunduğu belirli işlevselliği isteyenler için buradaki en iyi seçenektir. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir, ancak premium sürümüne geçebilir ve reklamlardan kurtulabilirsiniz.

widgetcal al

Widget Takvimi

Widget Calendar, iOS 14’teki bir takvim widget’ı için başka bir harika uygulama. İşlevsellikten ödün vermeyen düzgün ve minimal bir görünüme sahip. Günün yaklaşan etkinliklerini içeren aylık takvimi doğrudan ekranınızda görüntüleyebilirsiniz. Ancak takvim widget’ını desteklemiyor. Ayrıca Widget Takvim uygulamasıyla hatırlatıcı listeleri ve D-Day (bir etkinliğe / yıl dönümüne kalan günler) için widget’lar oluşturabilirsiniz.

Üç boyuttaki parçacığı da destekler ve isterseniz ekranınızda yer kazanmak için aynı boyutlu takvim, hatırlatıcı ve D-Day gereçlerini istifleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda karanlık modu da destekliyor. Uygulamayı App Store’dan tek seferlik 1,99 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz.

widget takvimi alın

iOS 14, Ana Ekran widget’ları ile en önemli bilgileri elinizin altında tutmayı gerçekten kolaylaştırdı. Telefonun kilidini açmadan bunlara bir göz atmak için widget’ları Bugün Görünümü’ne ekleyebilir, ayrıca iPhone’unuzun kilidi açıldığında hızlı bir şekilde bakmak için Ana ekrana da ekleyebilirsiniz.

Aslında, iOS 14’ten önce Bugün Görünümü’nü nadiren ziyaret eden çoğumuz, şimdi zaman kazandıran widget’ların nasıl olabileceğini keşfediyoruz. Ve bu Takvim widget uygulamaları ile bu keşif daha da keyifli hale gelecek.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir