İPhone ve iPad'de iOS 14'te FaceTime'da Duraklatmaya Nasıl Gidilir?

İOS 14’teki yeni Resim İçinde Resim modu ile bir ilgisi var. İOS 14 için herkese açık beta şu anda çıktı ve beta programına kayıtlı kişiler nihayet iOS 14’te gelen ve bu yılın Sonbaharında herkese açık olacak tüm yeni özellikleri deneyecekler. Apple topluluğunda büyük dalgalanmalar yaratan böyle bir özellik, Picture-in-Picture’ın nihayet iPhone’a gelmesi. PiP yeni bir […]

İOS 14’teki yeni Resim İçinde Resim modu ile bir ilgisi var.

İOS 14 için herkese açık beta şu anda çıktı ve beta programına kayıtlı kişiler nihayet iOS 14’te gelen ve bu yılın Sonbaharında herkese açık olacak tüm yeni özellikleri deneyecekler.

Apple topluluğunda büyük dalgalanmalar yaratan böyle bir özellik, Picture-in-Picture’ın nihayet iPhone’a gelmesi. PiP yeni bir kavram değil. Aslında, Android telefonlar ve hatta iPad bile bir süredir buna sahip. Ancak bunun farkında değilseniz, Resim içinde resim veya yüzen videolar, uygulamadan çıktığınızda bile videoyu oynatmaya devam eder.

İOS 14’te Resim İçinde Resim, FaceTime Duraklatma Özelliğini Nasıl Değiştirdi?

PiP, Netflix veya FaceTime gibi onu destekleyen uygulamalar için kendi iradesiyle çalışır. Bu nedenle, Ana Ekran düğmesine bastığınızda veya iPhone X ve sonraki sürümlerde yukarı kaydırdığınızda, siz diğer uygulamalarda bir şeyler yapmaya devam ederken video küçük bir pencerede oynatılmaya devam eder.

Önceden, bir FaceTime aramasında Ana Ekrana döndüğünüzde, diğer kişi kendi ekranında videonuz yerine ‘Video duraklatıldı’ ifadesini görüyordu. Resim İçinde Resim ile, diğer kişi artık videonuzu görmeye devam edecek.

Ancak, iOS 14’te bile, Ana Ekrana veya FaceTime aramasından başka bir uygulamaya gittiğinizde videonuzun duraklamasını istemiyorsanız ve aslında videonuzun duraklamasını istiyorsanız? Resim İçinde Resim açık olduğu sürece videonuzu FaceTime’da iOS 14’te duraklatamazsınız.

FaceTime Pause Özelliğini iOS 14 Güncellemesinden Sonra Geri Getirme

Resim İçinde Resim özelliğini devre dışı bırakırsanız, iPhone’unuzda devam eden bir arama sırasında FaceTime uygulamasından çıktığınızda FaceTime’ı tekrar Duraklatabilirsiniz.

Resim İçinde Resim özelliğini devre dışı bırakmak için iPhone ayarlarınızı açın ve ardından ‘Genel’ ayarlara gidin.

Genel ayarlar menüsünde, ‘Resim İçinde Resim’e dokunun.

Şimdi, ‘PiP’yi Otomatik Olarak Başlat’ geçişini kapatın.

Artık, bir PiP biçiminde kayan bir video olarak devam etmek yerine, Ana Ekran düğmesine bastığınızda veya yukarı kaydırdığınızda videonuz FaceTime aramalarında duraklayacak. Ancak PiP’yi devre dışı bırakmak, onu yalnızca FaceTime aramaları için değil, tüm uygulamalar için tamamen devre dışı bırakacaktır, bu yüzden bunu aklınızda tutmanız gerekir.

Ancak bu ayara ulaşmak yalnızca birkaç saniye sürdüğü için, istediğiniz zaman etkinleştirebileceğiniz / devre dışı bırakabileceğiniz kadar önemli değil.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top