Windows 11’de Görev Çubuğundan Canlı Hava Durumu Widget’ı Nasıl Kaldırılır

Görev Çubuğundaki o göz kamaştırıcı sarı noktaya katlanamıyor musunuz? Hava durumu widget’ını kaldırın ve görev çubuğunuzun inceliğini geri alın.

Windows widget’ları, Windows 11 dahil olmak üzere hiçbir Windows yinelemesinde hiçbir zaman çok popüler olmamıştı. Windows 11, eskisine göre daha az müdahaleci olan yeniden tasarlanmış bir widget galerisine sahip olsa da, kullanıcıların çoğu hala bu konuda çok hevesli değil.

Ayrıca, hava durumu widget’ını açtıysanız, görev çubuğunun sol tarafında tepsi simgelerinin hemen yanında göze batan sarı bir nokta görebilirsiniz (İS derlemesi 22518.1012 ve üzeri sürümlerde) . Siz de, diğerleri gibi, Görev Çubuğunda canlı hava durumu güncellemelerini fazla kullanmıyorsanız, bunu hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

Hava durumu widget’ını kaldırmak, sizin tarafınızdan neredeyse hiç çaba gerektirmez; aslında, bu sadece iki aşamalı bir işlemdir ve işiniz bitecektir.

Hava durumu widget’ından kurtulmak için, görev çubuğunun sol köşesinde bulunan ‘Canlı Hava Durumu’ kutucuğuna tıklayarak veya Windows key+ Wtuşlarına birlikte basarak widget galerisini açın. Dokunmatik ekranınız varsa, ortaya çıkarmak için ekranınızın sol kenarından sağa kaydırın.

Şimdi, widget galerisinden hava durumu kartının üzerine gelin ve üç nokta simgesine (üç dikey nokta) tıklayın. Ardından, içerik menüsünden ‘Widget’ı kaldır’ seçeneğini seçmek için tıklayın.

Bu, hava durumu kartını, görev çubuğunuzdaki tepsi simgelerinin yanındaki hava durumu simgesiyle birlikte widget galerisinden kaldıracaktır.

Görev Çubuğunun Solundan Widget’ları Devre Dışı Bırak Düğmesi

Widget’ları bilgisayarınızda fazla kullanmıyorsanız, ayarlardan hızlıca devre dışı bırakabilir ve görev çubuğundaki Widget’lar düğmesinden kurtulabilirsiniz.

Sisteminizdeki widget’ları tamamen devre dışı bırakmak için, sabitlenmiş uygulamadan veya Başlat Menüsünden arayarak Ayarlar uygulamasını açın. Alternatif olarak, Ayarlar uygulamasını açmak için Windows+ kısayoluna da basabilirsiniz .I

Ardından, Ayarlar penceresinin sol kenar çubuğundan ‘Kişiselleştirme’ sekmesine tıklayın.

Bundan sonra, Ayarlar penceresinin sağ bölümünde bulunan ‘Görev Çubuğu’ kutucuğuna tıklayın.

Alternatif olarak, görev çubuğuna sağ tıklayıp görev çubuğu ayarlarına hemen atlamak için ‘Görev çubuğu ayarları’ seçeneğini de seçebilirsiniz.

Ardından, görev çubuğu ayarları ekranından ‘Widget’lar’ kutucuğunu bulun ve kutucuğun en sağ kenarında bulunan anahtarı ‘Kapalı’ konuma getirmek için tıklayın.

Widget’lar artık Windows 11 bilgisayarınızda tamamen devre dışı bırakıldı.

Windows 11 bilgisayarınızdaki hava durumu widget’ını kaldırmanın tüm yolları bunlar.

İlginizi Çekebilir!

How to Change Account Password Using Powershell on Windows 11

Windows 11’de Powershell Kullanarak Hesap Parolası Nasıl Değiştirilir?

PowerShell kullanarak Windows 11'de yerel hesabınızın parolasını nasıl sıfırlayacağınızı veya değiştireceğinizi öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir