iPhone 15 Pro’daki Eylem Düğmesi için En İyi Siri Kısayolları

Apple kısa süre önce en yeni iPhone 15 serisini tanıttı. Büyük tasarım değişiklikleri ve kamera yükseltmelerinin yanı sıra iPhone 15 Pro, karışıma tartışmalı bir değişiklik getiriyor.

Kendinizi hazırlayın çünkü iPhone tarihinde ilk kez yepyeni bir düğmemiz var. Apple’ın iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’e yeni eklemesi olan ve şimdiden sıcak tartışmalara ve Twitter’da bolca savaşa yol açan ‘Eylem Düğmesi’ne merhaba deyin. Haydi hemen bu yeniden yapılanmaya dalalım!

Yeni Eylem Düğmesi nedir?

iPhone 15 Pro ve Pro Max’teki Eylem Düğmesi, eski ve güvenilir dostumuz Zil/Sessiz anahtarımızın yerini alıyor.

Ancak endişelenmeyin, iPhone’unuzu susturmak için Ayarlar’ın derinliklerine dalmanıza gerek kalmayacak. Bu düpedüz isyana neden olurdu! Eylem düğmesi varsayılan olarak hâlâ Zil/Sessiz anahtarı gibi davranır. iPhone seslerini kapatmak/açmak için tek yapmanız gereken düğmeyi basılı tutmaktır.

Kaynak: Apple

Ancak artık Eylem düğmesi (en azından en yeni Pro modelleri için bundan sonra bu şekilde adlandırılacak) özelleştirilebilir. (Farklı bir eylem atamanız durumunda iPhone’unuzun sesini kapatmak/açmak için Kontrol Merkezi’ni kullanabilirsiniz.)

Mevcut bir dizi eylemden özelleştirilebilir bir eylem atayabilirsiniz. Her eyleme Dinamik Ada’da gerçekleştiği sırada bir animasyon eşlik edecek. Eylemler arasında sesli not başlatmak, kamera uygulamasını başlatmak ve fotoğraf çekmek, Canlı Konuşma gibi bir erişilebilirlik kısayolunu etkinleştirmek, Odak modunu, el fenerini veya tercümanı açmak ve hatta buna Kısayollar uygulamasından bir Kısayol atamak yer alıyor.

Kısayollar uygulamasını kullanarak herhangi bir uygulamayı açabilir veya özel kısayollar atayarak bir dizi görevi çalıştırabilirsiniz.

iPhone 15 Pro’daki Eylem Düğmesi için En İyi Kısayollar

Kısayollar uygulamasının dahil edilmesi, Eylem Düğmesi olasılığını gerçekten bu kadar eğlenceli kılan şeydir. Kısayollarla eşleştirildiğinde olanaklar sınırsızdır! İşte bunun için buradayız! Artık Eylem Düğmesini tüm görkemiyle anladığınıza göre, Kısayollar uygulamasının ona ekleyebileceği büyüyü görmenin zamanı geldi. İnan bana, bu kombinasyon fıstık ezmesi ve jöleye benziyor!

1. Pomodoro’yu başlatın

Elinizdeki göreve odaklanmakta sık sık zorluk yaşıyorsanız, bu, emrinizde olabilecek küçük ve şık bir kısayoldur. Pomodoro Kısayolunu Başlat ile, elinizdeki göreve odaklanmak için bir zamanlayıcıyı ve ilgili Odak modunu (Kısayolun ilk yapılandırması sırasında ayarladığınız) hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Eylem Düğmesine tek bir tıklamayla, telefonunuzu örneğin süre dolana kadar Çalışma odağına alacak özelleştirilebilir bir zamanlayıcı başlatırsınız.

‘Pomodoro’yu Başlat’ Kısayolunu Alın

2. Çalma Listesini Oynat

Müzik tutkunları için her şeyden önce melodiler vardır. Haklı mıyım, yoksa haklı mıyım? Bu durumda ‘Çalma Listesini Oynat’ kısayolu, Eylem Düğmesinde yapılandırmanız için mükemmeldir.

Bu yapılandırmayla Apple Music’ten önceden seçilmiş bir çalma listesini oynatmak için Eylem Düğmesine tıklamanız yeterlidir. Başka ne istersin? İster spor salonuna gidiyor ister araba kullanıyor olun, melodileriniz sadece bir tık uzağınızda!

‘Oynatma Listesi’ Kısayolunu Alın

3. Okuma Modu

Okuyucu arkadaşlarım için, bir düğmeye tıklayarak okuma alanınıza girmeyi hiç istediniz mi? Okuma Modu, iPhone 15 Pro/ Pro Max cihazınızdaki Eylem Düğmesine sahip olmanız için mükemmel bir kısayoldur.

Bu kısayolu etkinleştirerek, ne kadar süreyle okumak istediğinizi ayarlayabilirsiniz; bu, telefonunuzu otomatik olarak Rahatsız Etmeyin moduna geçirir, Karanlık Modu etkinleştirir, Apple Music’ten favori okuma listenizi başlatır ve favori okuma uygulamanızı açar (her ikisi de). kısayolu ayarlarken yapılandırılabilir). Tek yapmanız gereken okuma köşenize doğru yol almak!

‘Okuma Modu’ Kısayolunu Alın

4. Konumu Paylaşın

Ayrıca, bir konumu kısa mesaj kullanarak birisiyle paylaşmak için Eylem Düğmesini de ayarlayabilirsiniz. Mevcut konumunuzu sık sık başkalarıyla paylaşma ihtiyacı duyan ancak tüm bunları yorucu buluyorsanız, Eylem Düğmesini, konumu alacak ve daha sonra gönderebileceğiniz bir düğmeye basarak mesaj kutusuna yükleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz. herkese.

‘Konumu Paylaş’ Kısayolunu Alın

5. Zaman Takibi

Zaman Takip kısayolu ile iş, meditasyon, terapi, davranış olayları vb. gibi farklı aktivitelere harcadığınız zamanı takip edebilirsiniz. Eylem Düğmesine tıklamayla zaman. Sonuçlar Notes uygulamasında saklanır.

‘Zaman Takibi’ Kısayolunu Alın

6. Toplantı Sırasında Sessizlik

Toplantıdan önce telefonlarını DND’ye koymayı her zaman unutanlar için, Toplantı Sırasında Sessizlik kısayolu, yalnızca Eylem Düğmesine basarak telefonunuzu DND’ye alabilir ve mevcut takvim etkinliğinin ses seviyesini azaltabilir. Etkinlik bittikten sonra ses seviyesi otomatik olarak sıfırlanacak ve telefonunuzu DND’den çıkaracaktır.

‘Toplantı Sırasında Sessizlik’ Kısayolunu Alın

7. Toplantı Notu Oluşturun

Toplantı Notu Oluştur kısayolu ile takvim toplantılarınız için anında toplantı notları oluşturabilirsiniz. Kısayol öncelikle bir toplantı için oluşturulmuş bir notunuz olup olmadığını kontrol eder; aksi halde devam eder ve toplantıyla ilgili her türlü düşünceyi, görevi ve diğer önemli bilgileri not edebileceğiniz bir ortam yaratır.

‘Toplantı Notu Oluştur’ Kısayolunu Alın

8. Geç Kalmak

Her zaman geç kalan biri misiniz? Zaten geç kalıyorsanız, geç kalacağınız insanlara mesaj atmak devasa bir görev gibi gelir, ancak onlara mesaj atmadığınızda onları öfkelendirme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. İhtiyacınız olan şey, insanlara randevunuza geç kalacağınızı hızlı bir şekilde mesaj olarak göndermek için Eylem Düğmenizin ‘Geç Kalacak’ kısayoludur.

‘Geç Kalmak’ Kısayolunu Alın

9. Shazam ve Kaydet

Shazam’la her zaman yeni şarkılar mı arıyorsunuz? O halde Shazam ve Kaydet, Eylem Düğmesi ile parmaklarınızın ucunda olması için mükemmel bir kısayoldur. Adından da anlaşılacağı gibi, kısayolu çalıştırmak bir şarkıyı Shazamlayacak ve ardından onu Apple Music’teki kitaplığınıza kaydedecektir.

‘Shazam ve Kaydet’ Kısayolunu Alın

İşte buyurun. Bunlar, iPhone’daki Kısayollar galerisinde bulacağınız ve iPhone 15 Pro’daki Eylem Düğmesiyle son derece iyi eşleşen en iyi kısayollardan bazılarıdır. Ayrıca herhangi bir özel kısayol oluşturabilir veya bir uygulamayı açmak için bir kısayol kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir