Google Dokümanlar'da Kişilerden '@' Bahsetme veya Dosyalara ve Takvim Etkinliklerine Bağlanma

Google’ın yeni Akıllı Çip özelliği ile, Google Dokümanlar’daki dosyalara ve toplantılara bağlantıların yanı sıra kişilerden @ bahsedebilir / etiketleyebilirsiniz.

Google Workspace (eski adıyla G-Suit); Dokümanlar, Takvim, Gmail, Drive, Slaytlar, Meet, Keep, Formlar, Siteler, Currents ve E-Tablolar’ı içeren bulut tabanlı ve ortak çalışma araçlarından oluşan bir koleksiyondur.

Sürekli gelişen ortak çalışma araçları dünyasında, Google, diğer Google uygulamalarıyla bağlantı kurmak için Google Dokümanlar gibi araçlarını yeniden keşfetmeye devam ediyor. Google, kısa süre önce Google çalışma alanında üretkenliği ve ortak çalışmayı iyileştirmek için bir dizi yeni özellik ekledi.

Bu özelliklerden biri, Google Dokümanlar’ı diğer Google ürünlerine bağlamanızı sağlayan “akıllı çipler” dir. Google dokümanınızda ‘@’ sembolünü yazarak bu yeni akıllı çip özelliğinden yararlanabilirsiniz. Akıllı çip, kişi listenizdeki bir kişiyi etiketlemenize, Google Drive’ınızdan Google Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar gibi bir dosya bağlamanıza ve Toplantılar için Google Takviminize bağlanmanıza olanak tanır.

Bu yazıda, kişileri etiketlemek ve Google Dokümanlar’daki diğer dosyaları bağlamak için ‘@bahsetme’yi (akıllı çipler) nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Google Dokümanlar’da ‘@’ kullanma

‘@bahsetme’ birçok platformda standart bir özelliktir. Google Dokümanlar, bir dokümanda birinden ‘@’ bahsettiğinizde kişinin konumunu, unvanını ve iletişim bilgilerini gösteren akıllı çipler özelliğine zaten sahiptir. Ve en son güncellemelerle, diğer dosyaları veya toplantıları belgenize bağlamanıza olanak tanıyan yeni akıllı yongalar var. Google dokümanlarına akıllı çipleri nasıl ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Bu özelliği kullanmak için Google Chrome tarayıcısının yeni bir sürümüne ve bir Google hesabına sahip olmanız gerekir.

Öncelikle, Google Dokümanlar’ı açın ve yeni bir doküman oluşturun veya mevcut bir dokümanı açın. Ardından belgenin herhangi bir yerine bir ‘@’ sembolü yazın ve açılır menü olarak akıllı bir yonga görünecektir.

‘@’ Simgesini yazdıktan sonra, kişinin adını veya e-posta adresini, dosyanın adını veya takviminizdeki toplantı / etkinlikleri yazmaya başlayın. Siz yazarken, akıllı çip size aşağıda gösterildiği gibi öneriler gösterecektir. Ardından, bu öneriler listesinden seçim yapın.

Google dokümanınızda birini etiketlemek / bahsetmek için, etiketlemek istediğiniz kişinin adını veya e-posta adresini ‘@’ sembolünden sonra yazmaya başlayın ve öneriler listesinden seçim yapın.

Ekledikten sonra, adın veya e-posta adresinin (akıllı çip) üzerine geldiğinizde, iletişim bilgilerini gösterecektir.

Google Dokümanlarınızda Google E-Tabloları, Slaytları veya diğer dosyaları Google Drive’ınızdan bağlamak için, aşağıda gösterildiği gibi ‘@’ sembolünden sonra bağlamak istediğiniz dosyanın adını yazmaya başlayın.

Ve bağlantılı dosyanın üzerine geldiğinizde, o dosyanın önizlemesini görürsünüz.

Dokümanlar, resimler, videolar dahil olmak üzere Google Drive’ınızdaki her tür dosyayı Google Dokümanlarınıza bağlayabilirsiniz. vb.

Ve eklenen dosyaya tıkladığınızda, dosyayı ayrı bir sekmede açacaktır.

Bir takvim etkinliği veya toplantı eklemek için , etkinliğin adını yazmaya başlayın ve açılır menüyü aşağı kaydırın. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz olayların bir listesini göreceksiniz.

Google Dokümanlar’da kişilerden, dosyalardan ve toplantılardan bu şekilde ‘@bahsedersiniz’.

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir