İPhone’da iOS 17’de Kişi Posteri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC), her yıl ortaya çıkan büyük bir gösteridir. Apple’ın sanal perdesinin kalktığı ve sevgili Apple cihazlarımıza yönelik yeni bir işletim sistemi dizisini ortaya çıkardığı an. Bununla birlikte Apple, heyecan verici yeni özelliklerden oluşan bir smorgasbord da sunuyor.

Contact Poster, iOS 17’deki bu tür yeni özelliklerden biridir. Birisini iPhone’undan aradığınızda arayan kimliğinizin nasıl görüneceğini özelleştirmenize olanak tanır.

Bu özellik, kişiliğinizi ve yaratıcı zevkinizi göstermenin yeni yollarını sunsa da, aradığınız her kişinin telefonunda resminizin görünmesini istemezsiniz.

Neyse ki, kapatabilirsiniz. Ancak, bunu yapmadan önce, ‘Kişi Posteri’ özelliğini tam olarak anlamanız gerekir.

Kişi Posteri Nedir ve Nasıl Çalışır?

Kişi Posteri, iOS 17 ile sunulan, son derece özelleştirilebilir bir arayan kimliği özelliğidir. Alıcıyı her aradığınızda, alıcının telefonunda görünür. Bununla birlikte, her ikinizin de iOS 17’de olması, ayarlanmış olması ve uygun paylaşım ayarlarının buna göre yapılandırılmış olması gerekir.

Contact Poster ile favori bir resminizi veya kendi Memoji’nizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yazı tipini ve rengini stilize edebilir ve resme filtreler uygulayabilirsiniz. Ayrıca Japonca ve Çince yazı tipleri için dikey düzenleri de destekler.

Yaratıcı enerjinizin akmasına izin verebilir ve tarzınız ve kişiliğinizle yankılanan bir Kişi Posteri tasarlayabilirsiniz.

Kişi Poster hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, özel makalemizi okumak için aşağıdaki bağlantıya gidin.

iOS 17 ile iPhone’da Kişi Posterinizi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Artık Contact Poster’i anladığınıza göre, onları Devre Dışı Bırakma’ya geçelim.

Telefon Uygulamasını Kullanarak Kişi Posterini Devre Dışı Bırakma

Kişi posterini devre dışı bırakmanın iki yolu vardır. Bilinmeyen bir numara veya herkes için devre dışı bırakabilirsiniz. Bu kılavuzda her iki seçeneği de sergiledik. Size uygun olanı seçebilirsiniz.

Öncelikle, Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından “Telefon” uygulamasına gidin.

Bundan sonra, devam etmek için sol üst köşedeki ‘Düzenle’ye dokunun.

Ardından, devam etmek için isim kartınıza dokunun.

Aradığınız tüm bilinmeyen numaralar için kişi kartını devre dışı bırakmak istiyorsanız , ‘Yalnızca kişiler’ seçeneğine dokunun.

Herkes için tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, kapatmak için ‘Ad ve Fotoğraf Paylaşımı’ düğmesine dokunun. Ardından, sağ üst köşedeki ‘Bitti’ye dokunun.

Bu kadar. Artık, aradığınızda hiç kimse Kişi Posterinizi almayacak.

Kişi Posteri (Contact Poster), sıkıcı arayan kimliğini daha ilginç hale getirmenin harika bir yoludur. Ancak, bilinmeyen numaraları çok sık arama eğilimindeyseniz veya Kişi Posteri fikrinden hoşlanmıyorsanız, bunu devre dışı bırakmak daha iyi bir seçenek olabilir.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir