Microsoft Teams’in Otomatik Olarak Başlamasını Engelleme

Microsoft Teams için masaüstü uygulaması, onu kullanma deneyimini web karşılığını kullanmaktan çok daha iyi hale getirir. Ancak, uygulamanın sisteminizde yüklü olmasının bir yönü var ki, o kadar sinir bozucu ki, eğer ilgilenilmezse tüm deneyimi bozabilir.

Bahsettiğimiz sorun, Microsoft Teams’in varsayılan olarak Windows başlangıcında kendi kendine açılmasıdır. Gereksiz uygulamaların kendiliğinden başlamasına sahip olmak sadece büyük bir rahatsızlık değildir, aynı zamanda sistem ilk başladığında bu birkaç dakika içinde sisteminizi önemli ölçüde yavaşlatabilir.

Microsoft Teams Ayarlarında ‘Otomatik Başlat’ı devre dışı bırakın

Teams’in kendiliğinden başlamasını otomatik olarak durdurabilirsiniz. Microsoft Teams için masaüstü uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne gidin. Başlık Çubuğunun sağ tarafındaki ‘Profil simgesini’ tıklayın ve mevcut seçeneklerden ‘Ayarlar’ı seçin.

Ayarlar ekranı açılacaktır. Ekranın sol tarafındaki seçeneklerden ‘Genel’ ayarının seçildiğinden emin olun. Ardından ‘Uygulamayı otomatik başlat’ onay kutusunu devre dışı bırakın.

Microsoft Teams için Otomatik Başlatma, uygulama ayarlarından devre dışı bırakılabilir.

Not: Yukarıda bahsedilen yöntem yalnızca, masaüstü uygulamasında hesabınıza giriş yaptıysanız çalışır.

Windows 10’da Microsoft Teams’i Başlangıç ​​Uygulamalarından Kaldırma

Microsoft Teams, sisteminizde Office 365 paketinin bir parçası olarak yüklüyse ve onu sık kullanmıyorsanız, ancak aynı zamanda kaldırmak istemiyorsanız, oturum açmadan otomatik başlatmayı durdurmanın bir yolu vardır. uygulama.

Bilgisayarınızın Ayarlarına gidin. Ardından, sisteminizde kurulu olan çeşitli uygulamaları yönetmek için ayarları açmak için ‘Uygulamalar’ı tıklayın.

Ardından soldaki seçeneklerden “Başlangıç” ı seçin. Ayrıca, görev çubuğundaki arama kutusuna “başlangıç” yazabilir ve buraya ulaşmak için “Başlangıç ​​Uygulamaları” kısayoluna tıklayabilirsiniz.

Şimdi, uygulamalar listesinde Microsoft Teams’i bulun ve uygulama için geçişi kapatın.

Microsoft Teams’in Otomatik Başlatılması, Windows’tan Ayarlar’dan da devre dışı bırakılabilir.

Microsoft Teams’in Görev Yöneticisi’nden otomatik olarak açılmasını da devre dışı bırakabilirsiniz. Görev çubuğundaki boş alana sağ tıklayarak ve ardından bağlam menüsünde ‘Görev Yöneticisi’ne tıklayarak Görev Yöneticisini açın.

Görev Yöneticisi’nde, ‘Başlangıç’ sekmesine gidin ve uygulamalar listesinde Microsoft Teams’e tıklayın. Ardından, ekranın sağ alt köşesindeki ‘Devre Dışı Bırak’ düğmesine tıklayın.

Görev Yöneticisi’nden Microsoft Teams’in Otomatik Başlatılmasını devre dışı bırakın.

Microsoft Teams uygulamasının otomatik olarak başlatılması can sıkıcı olabilir, ancak sorun oldukça düzeltilebilir. Uygulamanın otomatik başlatma özelliğini devre dışı bıraktıktan sonra, siz onu açıkça başlatmayı seçene kadar çalışmayacaktır. Microsoft Teams’in yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak otomatik olarak başlamasını devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir