ABD dışında Firefox Özel Ağ (secure-proxy.xpi) uzantısı nasıl indirilir

Mozilla, Firefox kullanıcılarına web üzerinde daha fazla gizlilik sağlamak için kendi başına bir Özel Ağın beta testini yapıyor. Şirket buna “Firefox Özel Ağı” adını veriyor ve bunu yalnızca ABD merkezli kullanıcılar için bir beta hizmet olarak bir Firefox uzantısı (secure-proxy.xpi) aracılığıyla kullanıma sundu. Firefox Özel Ağ uzantısı, ABD’de yerleşikseniz private-network.firefox.com adresinden kolayca indirilebilir . Ancak, […]

Mozilla, Firefox kullanıcılarına web üzerinde daha fazla gizlilik sağlamak için kendi başına bir Özel Ağın beta testini yapıyor. Şirket buna “Firefox Özel Ağı” adını veriyor ve bunu yalnızca ABD merkezli kullanıcılar için bir beta hizmet olarak bir Firefox uzantısı (secure-proxy.xpi) aracılığıyla kullanıma sundu.

Firefox Özel Ağ uzantısı, ABD’de yerleşikseniz private-network.firefox.com adresinden kolayca indirilebilir .

Ancak, uzantıyı ABD dışında indirmek istiyorsanız, dünyanın herhangi bir yerinden Firefox sunucularından “secure-proxy.xpi” uzantısı için doğrudan indirme bağlantısına erişmek için proxysite.com gibi üçüncü taraf bir proxy hizmeti kullanabilirsiniz. .

Proxysite.com’u PC’nizde Chrome’da açın. Açılır menüden “ABD Sunucusu” nu seçin, https://private-network.firefox.com/dist/secure-proxy.xpiproxysite.com’da “URL Girin” kutusuna URL’yi girin ve uzantıyı indirmek için “GİT” düğmesine basın.

Bir proxy hizmeti kullanarak Firefox Özel Ağ uzantısı dosyasını indirin

Bir kez secure-proxy.xpiuzantı dosyası PC’nizde indirilen. Firefox’u açın ve uzantıyı yüklemek için “secure-proxy.xpi” dosyasını Firefox penceresine sürükleyin / bırakın .

Firefox Özel Ağ uzantısını Firefox’a yükleyin

Uzantıyı yükledikten sonra, Firefox otomatik olarak private-network.firefox.com/welcome sayfasını açacaktır. Sayfayı ve yalnızca ABD’deki müşterilerin gösterdiği açılır pencereyi göz ardı edin. Yeni yüklenen uzantı için onay açılır penceresindeki “Tamam, Anladım” ı tıklayın.

Firefox Özel Ağ uzantısının kurulumunu onaylayın

Şimdi, araç çubuğuna yeni eklenen “Firefox Özel Ağ” uzantı simgesini tıklayın, ardından uzantının Firefox hesabınızla kimliğini doğrulamak için “Oturum Aç” düğmesini tıklayın.

Özel Ağı etkinleştirmek için Firefox hesabınızla oturum açın

Firefox hesabınızla kimlik doğrulaması yapıldığında, Özel Ağ Firefox’ta otomatik olarak etkinleştirilecektir. Uzantı simgesine tıklayarak durumunu doğrulayabilirsiniz.

Firefox Özel Ağı, oturum açtıktan sonra otomatik olarak açılır

ABD dışında kullanıldığında bile beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını daha fazla doğrulamak için, Google Arama’da “IP’m” araması yaparak IP adresinizi kontrol edin. Bunu yalnızca Firefox’ta yaptığınızdan emin olun, çünkü Özel Ağ IP’nizi yalnızca Firefox’ta korur.

Google’da “IP’m” araması yapın

Firefox’taki IP adresiniz, Firefox Özel Ağı etkinleştirildiğinde gerçek IP adresinizden farklı olmalıdır. Çapraz kontrol etmek için, PC’nizde yüklü olan herhangi bir web tarayıcısında Google “My IP”. Firefox aramasında gösterilen IP adresi diğer tarayıcılarda gösterilen IP ile eşleşmemelidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top