İOS 14'te iPhone'da Yeni Geri Düğmesi Menüsünü Kullanma

Parmağınızı çok fazla kaydırmanın zor işinden kurtarmak için bu numarayı kullanın

Apple, iOS 14’ü WWDC20’de duyurdu ve kullanıcılar, bu yıl sonbaharda kamuya açıklanmaya başladıklarında bir sürpriz bekliyorlar. “Bu sadece yükselen bir hız treni” ondan ne bekleyebileceğinizi açıklamak için doğru kelimeler olabilir.

İOS 14’e iPhone’unuzu tamamen değiştirecek büyük ve küçük pek çok değişiklik geliyor. Bu kadar küçük ama önemli bir değişiklik, iPhone ayarlarındaki ‘Geri Düğmesi Geçmiş Menüsüdür.

Geri düğmesi geçmişi menüleri yeni bir kavram değildir, birçok tarayıcıda bunlara sahiptir. Ama yine de iOS için yeni bir kavram ve bunda hoş bir fikir.

Ayarlarınızda bir şeyi değiştirirken, bir önceki ekrana dönmek için birden çok kez kaydırmanız gerekene kadar ne kadar derinde olduğunuzu bile fark etmezsiniz. Geri Düğmesi Geçmiş Menüsü ile, yalnızca tek bir dokunuşla mevcut ekrana götüren hiyerarşideki önceki ekranlardan herhangi birine kolayca gidebilirsiniz.

Geri düğmesi geçmiş menüsünü kullanmak için ekranın sol üst köşesindeki geri düğmesine uzun basın.

Geri düğmesinin, geri dönülecek önceki ekranların tüm seçeneklerinin bulunduğu bir menü açılır. Gitmek istediğiniz ekrana dokunun ve oraya hemen ulaşacaksınız.

Çok küçük bir değişiklik gibi görünebilir, ancak bir kez kullanmaya başladığınızda, kesinlikle önemsiz olmadığını anlayacaksınız. Hatta ayarlar menüsünde başladığınız yere geri dönmeniz için geçen süreyi kısaltarak oldukça faydalı olabilir.

İlginizi Çekebilir!

How to Set a Timer on Your iPhone Camera for Perfectly Timed Shots

iPhone Kameranızda Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır

iPhone'unuzun kamerası için bir zamanlayıcı ayarlamaya ilişkin takip edilmesi kolay talimatlar, hiçbir anı kaçırmamanızı sağlar. Grup fotoğrafları ve çarpıcı selfie'ler için mükemmeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir