DÜZELTME: Google Meet Grid Görünümü Çalışmıyor Sorun

Google, Google Meet’te görüntülü görüşmeler için bir avuç düzen sunar ve son güncellemelerden bazıları, Google Meet’te 16 kişiye kadar kişiyi döşenmiş bir düzende gösterebilen 4 x 4 ızgarayı etkinleştirmiştir. Ancak, bundan daha büyük toplantılar düzenlerseniz ve toplantıdaki herkesi görmek için bir yola ihtiyacınız varsa, bir Google Meet’teki tüm katılımcıların ızgara görünümüyle 16 kişi sınırını atlamanıza yardımcı olabilecek üçüncü taraf Chrome uzantıları vardır.

Grid View uzantısını Chrome’da veya herhangi bir Chromium tabanlı tarayıcıda kullanıyorsanız ve aniden çalışmayı durdurduysa, bunun nedeni büyük olasılıkla şimdiye kadar kullanmakta olduğunuz uzantının kullanımdan kaldırılmış olması ve yeni bir Google Meet Grid Uzantıyı, orijinal Google Meet ızgara görünümü uzantısıyla ilgili sorunları düzelttiği bildirilen ‘Chris Gamble’ adlı bir geliştirici tarafından görüntüleyin.

Google Meet’te ızgara görünümü sizin için çalışmıyorsa, şu anda kullanmakta olduğunuz Grid View uzantısını kaldırmanız ve bunun yerine yenisini Chris Gamble tarafından Chrome Web Mağazası’na yüklemeniz gerekir .

Google Meet Grid View Uzantısını Kaldır

Stagnol.org tarafından yayınlananı kaldırın

Chrome’da bir uzantıyı kaldırmak için, tarayıcınızdaki Adres çubuğunun yanında bulunan ‘Google Meet Grid View’ uzantı simgesini sağ tıklayın ve içerik menüsünden ‘Chrome’dan Kaldır …’ seçeneğini seçin.

Uzantının kaldırılmasını onaylamak için bir diyalog alırsanız, ‘Kaldır’ düğmesine tıklayın.

Uzantıyı kaldırdıktan sonra, Chrome tarayıcısını tamamen kapatın.

Chris Gamble tarafından yazılan Yeni Izgara Görünümü Uzantısını Yükleyin

Önceki Grid View uzantısını kaldırdıktan sonra Chrome’u yeniden başlatın ve bu sefer yeni Google Meet Grid View uzantısını yükleyin (Chris Gamble). Aşağıdaki bağlantıdan Chrome Web Mağazası’nda açın.

Chrome Web Mağazası’nda görüntüleyin

Yeni uzantıyı Chrome Web Mağazası’nda açtıktan sonra, yeni uzantıyı yüklemek ve kullanmak için uzantı adının yanındaki ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesini tıklayın.

Chris Gamble’ın Google Meet için Grid View uzantısını yükledikten sonra, Izgara Görünümü Google Meet toplantılarında tekrar kusursuz bir şekilde çalışacaktır.

Chris Gamble’ın Izgara Görünümü Uzantısı ile ilgili sorunlar

Ayrıca son birkaç gündür yeni Grid View uzantısıyla ilgili son zamanlarda bir düzen sorunları yaşandı – ekran yalnızca videonuzu gösteriyor ve katılımcıların hiçbirini göstermiyor veya uzantı etkinleştirildiğinde döşenmiş görünüm çalışmıyor ve siz kişileri yalnızca kenar çubuğu görünümünde görebilir. Ve uzantıyı kaç kez kaldırıp yeniden yüklediğiniz önemli değil, bu işe yaramaz. Sinir bozucu olduğunu biliyoruz, ancak sabırlı olmanızı tavsiye ederiz. Bazen olur.

Google Meet’in son güncellemesi ile uzantı arasındaki uyumsuzluk sorunu, soruna neden olabilir. Geliştiricinin uzantılarıyla ilgili sorunları güncelleyip çözebilmesi için birkaç gün bekleyin.

Bu arada, toplantıda 16 kişiden az kişi varsa, artık toplantılarda 4 x 4 ızgarayı desteklediği için uzantı yerine Google Meet’in yerel döşemeli görünümünü kullanın. Google ayrıca, Google Meet’te bir seferde bir toplantıda 49 katılımcıya kadar görüntüleme desteği sağladığını duyurdu, bu nedenle çok yakında birçok toplantı için üçüncü taraf uzantılarına olan bağımlılığınız önemli ölçüde azalacak.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir