Windows 10'da Bir Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Bilgisayarınızda varsayılan olarak çeşitli duvar kağıdı seçenekleri vardır, ancak işleri renklendirmek istiyorsanız, bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlamak birçok kullanıcının başvurduğu şeydir. Ayrıca, bazı kullanıcılar canlı duvar kağıtlarını tercih ediyor, ancak seçeneklerin olmaması nedeniyle, bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlamak, seçenekler sonsuz olduğu için mükemmel bir seçim gibi görünüyor. Herhangi bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

İlgili : Windows 10’da Hareketli Bir Canlı Duvar Kağıdı Nasıl Elde Edilir

Windows 10, bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlamanıza izin veren yerleşik bir özelliğe sahip değildir, ancak yardıma gelen birden fazla üçüncü taraf uygulaması vardır. Size en iyi alternatifleri ve her durumda bir duvar kağıdı ayarlama sürecini anlatacağız.

PUSH Video Duvar Kağıdı Uygulaması ile Bir Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Bir videoyu kalıcı olarak duvar kağıdı olarak ayarlamak istiyorsanız, ‘PUSH Video Wallpaper’ sizin için doğru uygulama. Uygulamayı kullanmak için bir aboneliğe ihtiyacınız var, ancak ücretsiz bir deneme var. Uygulamayı denemeden sonra uygun bulursanız, ücretli sürüme gidin, aksi takdirde uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ayrıca, deneme süresi sona erene kadar, tam sürümü satın almanız için uygulamadan istemler alacaksınız.

Uygulamayı indirmek için push-entertainment.com/videowallpaper adresine gidin ve alttaki ‘Video Duvar Kağıdını İndir’ simgesine tıklayın. Şimdi, yükleyiciyi çalıştırın ve uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Uygulama yüklendikten sonra, onu ‘Başlat Menüsü’nde arayın ve ardından başlatmak için arama sonucunu tıklayın.

Uygulamayı başlattıktan sonra, onunla birlikte gelen demo videolarından birini ayarlayarak duvar kağıdını anında değiştirecektir. Ayrıca video duvar kağıdı olarak ayarlayabileceğiniz diğer videoları da görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, uygulamanın üstünde ve altında birden fazla oynatma seçeneği bulacaksınız. Bunlar, oynatma, duraklatma, durdurma, önceki ve sonraki (oynatma listesinde birden fazla video olması durumunda) ve döngüyü içerir.

PUSH Video Wallpaper ile hem bilgisayarınızda hem de web’de bulunanları duvar kağıdı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Bilgisayardaki Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Yalnızca belirli bir video grubunu duvar kağıdı olarak ayarlayabildiğiniz zaman ne eğlenceli? PUSH Video Wallpaper, bilgisayarınızdaki videoları duvar kağıdı olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Bunu yapmak için, ‘Oynatma Listesi’ simgesine tıklayın ve yeni bir oynatma listesi oluşturmak için menüden ‘Yeni’yi seçin.

Ardından, sağlanan bölüme oynatma listesi için bir ad girin ve ‘Tamam’ı tıklayın.

Yeni oynatma listesi şimdi açılacaktır. Bilgisayardan oynatma listesine bir video eklemek için sağ alt köşedeki ‘Ekle’ simgesine tıklayın.

Şimdi, eklemek istediğiniz videoya göz atın ve seçin ve ‘Oynatma listesine ekle’ seçeneğini tıklayın.

Video şimdi oynatma listesine eklendi ve tek ise duvar kağıdı olarak ayarlanacak. Oynatma listesine benzer şekilde daha fazla video ekleyebilirsiniz.

İnternetten Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz her videoyu indirmek istemezsiniz, değil mi? PUSH Video Wallpaper, web’deki videoları indirmeye gerek kalmadan duvar kağıdı olarak ayarlamanıza olanak tanır. Artık YouTube ve diğer platformlardaki videoları kolayca duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Öncelikle, duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın. Son bölümde bahsedilen yöntemle çevrimiçi videolar için yeni bir oynatma listesi oluşturabilir veya videoyu mevcut oynatma listesine ekleyebilirsiniz. Videoyu oynatma listesine eklemek için alttaki ‘URL Ekle’ seçeneğine tıklayın.

Şimdi, URL’yi sağlanan bölüme yapıştırın ve ‘Oynatma listesine ekle’yi tıklayın. Daha önce kopyaladığınız video bağlantısını otomatik olarak yapıştırmak için ‘Panodan Yapıştır’ı da tıklayabilirsiniz.

Video, oynatma listesine eklendi. Duvar kağıdı olarak ayarlanacak videoyu seçin.

VLC Media Player ile Bir Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

VLC medya oynatıcı, çeşitli formatları desteklediği için en çok yönlü multimedya oynatıcılardan biridir. Çoğumuz uygulamayı video veya şarkı oynatmak için kullanmış olmalıyız, ancak çoğu kullanıcının farkında olmadığı şey, bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlamanıza izin veren özelliktir.

Ancak, video, VLC media player etkin olduğu sürece duvar kağıdı olarak ayarlanacaktır. Oynatıcıyı kapattığınızda duvar kağıdınız orijinal haline dönecektir. Video duvar kağıtlarını geçici olarak ayarlamak için VLC media player’ı kullanabilirsiniz, ancak kalıcı bir çözüm arıyorsanız, diğer yöntemleri denemelisiniz.

Öncelikle, bilgisayarınızda kurulu değilse, VLC media player’ı indirin. Videolan.org/vlc adresine gidin ve uygulamanın en son sürümünü indirmek için ‘İndir’ simgesine tıklayın. İndirme işlemi tamamlandığında, yükleyiciyi bulun ve uzantıyı başlatmak için üzerine çift tıklayın. Şimdi, uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca, multimedya oynatıcının daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, en son sürüme güncelleyin ve ardından devam edin.

Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

Uygulama yüklendikten sonra, duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz videoyu bulun, üzerine sağ tıklayın, imleci “Birlikte aç” ın üzerine getirin ve ardından menüden “VLC media player” ı seçin. Bu, yalnızca VLC media player varsayılan olarak ayarlanmadıysa yapılmalıdır, olması durumunda, videoyu oynatmak için basitçe çift tıklayabilirsiniz.

Şimdi, videoda herhangi bir yere sağ tıklayın ve bir menü görünecektir. İmleci ‘Video’nun üzerine getirin ve ardından açılan seçenekler listesinde’ Duvar Kağıdı Yap’ı tıklayın.

Video şimdi duvar kağıdı olarak ayarlanacak. Bitene kadar arka planda oynayacak. Video kısaysa, her zaman döngüde oynatabilir ve tekrar tekrar duvar kağıdı olarak ayarlamaktan kaçınabilirsiniz. Duvar kağıdını ayarladıktan sonra, diğer çeşitli canlı pencereleri görüntülemek ve seçmek ve her zamanki gibi çalışmak için ALT + TAB Aşağıdaki resim, videonun duvar kağıdı olarak nasıl göründüğüne dair size makul bir fikir verecektir.

Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Kaldırma

Daha önce duvar kağıdı olarak ayarlanmış videoyu kaldırmak da aynı derecede kolaydır. Tek yapmanız gereken videoya sağ tıklamak, imleci ‘Video’nun üzerine getirmek ve ardından üzerine tıklayarak’ Duvar Kağıdı Olarak Ayarla ‘seçeneğinin seçimini kaldırmaktır.

Bir Videoyu YouTube ile Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

YouTube’da bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz, ancak bu aynı zamanda yukarıdaki durumda olduğu gibi geçicidir. Bununla birlikte, gelişmiş seçenekler bu yöntemi çekici kılar. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalardan kaçınan ve bu nedenle bu seçeneği ilk tercihi yapan birçok kullanıcı vardır. Bu gerçekten tam kanıtlanmış bir yöntem değil, yalnızca herhangi bir ek uygulama ihtiyacını ortadan kaldıran hızlı ve basit bir çözümdür.

Bir YouTube videosunu duvar kağıdı olarak ayarlamak için videoyu açın ve ardından videonun sağ alt köşesindeki ‘Tam Ekran’ simgesine tıklayarak veya F tuşuna basarak tam ekran modunu etkinleştirin.

Video tam ekran modunda oynatıldıktan sonra, video arka planda tam ekranda oynatılırken diğer uygulamaları görüntülemek ve bunlara erişmek için ALT + TAB Videonun tam ekranda oynatılmasını durdurmak için tarayıcıyı açın ve ESC basın.

Yukarıda tartışılan üç yöntemle, artık herhangi bir videoyu minimum çabayla duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Windows 11 PC’de Chrome Uzaktan Masaüstü Nasıl Kullanılır

İhtiyacınız olduğunda dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir cihazdan erişmek için Windows 11 PC’nizde Chrome …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir